Zielona Rzeczpospolita

Lato 2020

W najnowszym numerze „Zielonej Rzeczpospolitej” – Lato  2020 m.in. o Dniach Działkowca 2020, ROD-ach jako oazach życia w czasie epidemii, gospodarowaniu i oszczędzaniu wody w ROD oraz prawidłowym podlewaniu, realizacji inwestycji  i remontów w roku 2019, inwazyjnych gatunkach obcych. Poza tym Kącik nowego działkowca oraz wiele porad prawnych i interpretacji przepisów związkowych. Zachęcamy do czytania, również w wersji on-line! Przypominamy, że Zielona Rzeczpospolita jest przeznaczona dla działkowców i rozprowadzana bezpłatnie przez Zarządy ROD.

Czytaj więcej /KLIK/

Krajowe Dni Działkowca 2019

W najnowszym numerze „Zielonej Rzeczpospolitej” – Jesień  2019 m.in. o Krajowych Dniach Działkowca 2019, Otwartym Programie Bezpieczeństwa w Rodzinnych Ogrodach Działkowych PZD, uchwalonej niedawno „ustawie śmieciowej” i wywalczonych przez PZD korzystnych w niej zapisach dla działkowców, Otwartym Programie Oświatowym PZD i Jubileuszu 70-lecia ” działkowca”. Zachęcamy do czytania, również w wersji on-line! Przypominamy, że Zielona Rzeczpospolita jest przeznaczona dla działkowców i rozprowadzana bezpłatnie przez Zarządy ROD.

Czytaj więcej

Wiosna 2019

W najnowszym numerze „Zielonej Rzeczpospolitej” – Wiosna 2019 m.in. o Otwartym programie nowoczesnego zagospodarowania i użytkowania działek na miarę potrzeb współczesnych rodzin; wywalczonej przez PZD korzystnej dla działkowców zmianie w ustawie o gospodarce nieruchomościami; działaniach PZD w sprawie zmiany ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach;  funduszu amortyzacyjnym w ROD; stanie posiadania na dzień 31.12.2018 r. oraz potrzebach i perspektywach inwestycyjnych w PZD. Poza tym w numerze: Przewodnik po walnych zebraniach.  Zachęcamy do czytania, również w wersji on-line ! Przypominamy, że Zielona Rzeczpospolita jest przeznaczona dla działkowców i rozprowadzana bezpłatnie przez Zarządy ROD.

Czytaj więcej