Jubileusze ROD i Dni Działkowca

Dzień Działkowca i Jubileusz 30-lecia ROD "750-lecia" w Jaworze - 20 lipca 2019 r.

Obchody Dożynkowe Dnia Małego i Dużego Działkowca w ROD „HUTNIK” w Kulowie w dniu 17 sierpnia 2019 r.

W dniu 17.08.2019 r o godzinie 13.00 mszą świętą polową przy Domu Działkowca rozpoczęły się obchody dożynkowe Dnia Małego i Dużego Działkowca w ROD „HUTNIK” w Kulowie. Mszę celebrował Proboszcz z parafii Krzepielów.

Starostami dożynek byli Pani Jadwiga Ilmak, Pan Władysław Szuwikowski wieloletni działkowcy naszego ogrodu. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście Prezydent Głogowa Pan Rafael Rokaszewicz, Prezes Kolegium Prezesów Powiatu Głogowskiego Pan Jerzy Świercz, Prezesi zaprzyjaźnionych ogrodów Gwarek Pan Antoni Świątkowski, Przylesia Pan Grzegorz Płatek, Dzieci Głogowskich Pan Edward Adamski, Główna Księgowa Pani Zofia Wojciechowska.

Prezes w imieniu Zarządu podziękował sponsorom, którzy wsparli nasze święto finansowo, oraz przekazali gadżety na nagrody, pozwolę sobie na wymienienie naszych sponsorów – Castorama Głogów 600 zł, Bank Spółdzielczy Głogów 300 zł, Firma Zbinex Zbigniew Kacała kwota 200 zł, Firma Produkcyjno Handlowa Mieczysław Jacheć kwot 200 zł, GPK SUES 200 zł, Pizzeria Castello Daniel Rojek 100,00 zł, Działkowiec, który chce pozostać anonimowy i co roku wspiera nas finansowo kwotą 300 zł.

Cukiernia Marcin Meryk, który co roku wspiera nas słodkościami na obchody naszego święta.

Sponsorzy, którzy przekazali gadżety – KGHM Polska Miedź Huta Miedzi Głogów, Związek Zawodowy Polska Miedź.

Wszystkim sponsorom w imieniu Zarządu bardzo serdecznie

Dziękuję i proszę o więcej.

Na wniosek Zarządu ROD „Hutnik” Okręgowy Zarząd PZD w Legnicy przyznał Srebrne Odznaki Zasłużony Działkowiec. Srebrną Odznaką Zasłużonego Działkowca. Uhonorowani zostali: P. Teresa Doroszuk, P. Bogusław Dębski, P. Ryszard Mackało.

Zarząd Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Hutnik” w Kulowie przyznał Brązową Odznakę Zasłużonego Działkowca uhonorowani zostali: P. Grażyna Dominiczak, P. Marcin Meryk, P. Władysław Szuwikowski, P. Franciszek Żybura.

Zarząd Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Hutnik” w Kulowie przyznał odznaczenie za Zasługi dla ROD „HUTNIK” dla: P. Zofia Wojciechowska, P. Janina Augustyniak, P. Wiesław Łomacz.

Ogród nasz został wyróżniony przez OZ PZD w Legnicy za działalność oświatową i bezpieczeństwo w ROD otrzymał dyplom, oraz nagrodę pieniężną w wysokości 1000,00 zł. za udział w konkursie „Rodzinny Ogród Działkowy roku 2019.

Ogród nasz wyłonił do konkursu OZ PZD w Legnicy „Wzorowa Działka Roku 2019” cztery działki, które za uczestnictwo w konkursie otrzymały dyplomy okolicznościowe, oraz kartę upominkowa o wartości 80 zł do sieci sklepów Castorama:

  1. Żybura Franciszek działka Nr 153, P. Szulski Józef działka Nr 269,P. Wiesława, Stanisław Łomacz działka Nr 291, P. Płóciennik Franciszek działka Nr 444.

 Dyplom za zajęcie pierwszego miejsca w konkursie Wzorcowa działka roku 2019 przyznany przez Kolegium Prezesów Powiatu Głogowskiego otrzymał P. Waldemar Witkowski działka Nr 60 otrzymał nagrodę w postaci zraszacza, nożycy na kwotę 200 zł, którą odebrał w dniu 15.08.2019 r pod Kolegiatą. Zarząd ROD przyznał Dyplomy i nagrody dla wyróżnionych użytkowników działek za najładniejszy ogród 2019 r i za dorodne warzywa przyznano Dyplomy oraz karty podarunkowe na kwotę 100,00 zł do wykorzystania w sklepie Castorama.

WYRÓŻNIENIE ZA NAJŁADNIEJSZY OGRÓD 2019 R otrzymali:

Działka Nr 216 Rozmus Zdzisława, działka Nr 237, Kulczycki Tadeusz, działka Nr 237 Krupa Ryszard.

WYRÓŻNIENIE ZA DORODNE WARZYWA 2019 R otrzymali: działka Nr 207 Rychter Jan, działka Nr 318 Czachowski Grzegorz, działka Nr 467 Szczepanek Mieczysław

Wręczenia odznaczeń, oraz wyróżnień dokonał Prezydent Głogowa P. Rafael Rokaszewicz.

Dla dzieci od godziny 15.00 do godziny 18.00 atrakcją były dmuchawce, gry, zabawy, wata cukrowa, lody, napoje, malowanki, zabawa przy muzyce. Każde dziecko biorące udział w obchodach otrzymało dyplom za udział w Dniu Małego i Dużego Działkowca wypisano 115 sztuk dyplomów.

Dla działkowców na poczęstunek Zarząd przygotował grochówkę, pączki, bułki drożdżówki, kawę, herbatę.

Na zakończenie części oficjalnej Prezes w imieniu Zarządu oraz własnym, złożył gratulacje wszystkim Odznaczonym oraz wyróżnionym Dyplomami Działkowcom, życzył dużo zdrowia, pomyślności, dorodnych plonów, wszystkiego najlepszego.

Działkowcy od godziny 20.00 do godziny 2.00 bawili się na zabawie tanecznej.

Zarząd życzył działkowcom miłej zabawy do białego rana w gronie rodzinnym, oraz w gronie działkowców a zabawiał zespół muzyczny „UNISON”

Prezes ROD Hutnik w Kulowie

Bogusław Dębski

Radca prawny

Dzień Działkowca
w ROD "Marzenie" w Bogatyni, ROD "Nysa" oraz ROD "Łużyce" w Zgorzelcu

Dzień, w którym jak corocznie dominuje radość, uśmiech i nawiązanie nowych przyjaźni to Dzień Działkowca, który obchodziliśmy 31 sierpnia 2019 r. w ROD „Marzenie” w Bogatyni i ROD „Łużyce” w Zgorzelcu a 7 września 2019 w ROD „Nysa” w Zgorzelcu.

Jak te godziny szybko nam zleciały i jak razem bawiliśmy się, proszę zapoznajcie się z artykułami, które ukazały się w Gazecie Regionalnej i Gazecie Wojewódzkiej jak również felieton Na Dzień Dobry pod redakcją Pani Karoliny Niemczyk oraz obejrzyjcie nasze zdjęcia pamiątkowe. Dziękujemy naszym organizatorom Zarządowi ROD „Marzenie” w Bogatyni, Zarządowi ROD „Nysa” w Zgorzelcu oraz Zarządowi ROD „Łużyce” w Zgorzelcu.

II Święto Działkowca i Pszczelarza Legnica 1 września 2019 r..

I Dożynki w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym Pod Akacją w Lubinie 31 sierpień 2019.

W dniu 31 sierpnia odbyły się I Dożynki w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym Pod Akacją w Lubinie. W imprezie wzięło udział około 100 działkowiczów.

Uczestnicy bawili się biorąc udział w 3 trzech konkurencjach: na wzorową działkę, najlepsze ciasto działkowe oraz najładniejszy kosz dożynkowy. Nie zabrakło również konkursów dla dzieci i całych rodzin. Najmłodsi mogli zaprezentować swoje talenty oraz rywalizować m. in. w rzutach piłką, skacząc na skakance i zabawach z balonami. Panowie rywalizowali m. in. w rzutkach a Panie w rzucie motyką.

Wszystkich działkowiczów połączyła gra w bingo, które przyniosła wiele emocji i radości. Na koniec została wybrana Królowa i Król Dożynek. Każdy z uczestników otrzymał nagrodę m.in. podkaszarkę, narzędzia do pracy w ogrodzie, zestawy podróżne, roboty kuchenne, lokówkę, formy do ciast, dyplomy oraz wiele innych. Wszystkim działkowiczom zapewniono kiełbasę z grilla, chleb ze smalcem i ogórkiem, suche przekąski, ciasta oraz napoje.

Podczas całej imprezy nasz wodzirej zapewnił muzykę, a wieczorem wszystkich uczestników połączyła dyskoteka pod chmurką. Tańcom nie było końca. Celem zorganizowania dożynek jest spełnianie obowiązku statutowego ROD, ale przede wszystkim integracja osób należących do wspólnoty jednego ogrodu. Efekt został osiągnięty, bowiem następnego dnia niektórzy działkowicze przystąpili do wspólnego śniadania a zaproszeń na kawę i herbatę nie było końca na poszczególnych działkach. Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku rozpoczęta tradycja będzie miała kontynuację i zostanie zorganizowany drugi festyn dożynkowy.

Organizatorzy bardzo dziękują osobom, które upiekły ciasta, przygotowały piękne kosze oraz pomagały w upale w przygotowaniu całej imprezy.

Pozdrawiam

Krystyna Polanowska

Wiceprezes Zarządu ROD

Pod Akacją w Lubinie

Radca prawny