Społeczna debata działkowców z policją

20 listopada 2013

W dniu 19.11.2013 r. w Domu Działkowca ROD im. ”Konwalia” w Głogowie o godz. 16.00 odbyła się społeczna debata działkowców z policją.

Na spotkanie przybyli:

  • przedstawiciele policji: Komendant Powiatowy Policji w Głogowie - mł. insp. mgr Krzysztof Sidorowicz wraz z zastępcą - mł. insp. mgr inż. Ryszardem Wójtowiczem , kierownikiem rewiru dzielnicowych - asp. Piotrem Kowalskim oraz dzielnicowymi.
  • przedstawiciel pana prezydenta, pan Robert Myśkow – Naczelnik Wydziału Środowiska,
  • przedstawiciele Okręgowego Zarządu PZD w Legnicy, pan Grzegorz Płatek – wiceprezes oraz pani Barbara Kupczak – sekretarz,
  • prezesi ogrodów oraz działkowcy.

Spotkanie poprowadził Komendant Powiatowy Policji w Głogowie - mł. insp. mgr Krzysztof Sidorowicz

Debata poświecona była bezpieczeństwu ogrodów działkowych oraz problemom, z którymi na co dzień spotykają się działkowcy.

Uczestnicy debaty mieli okazję zapoznać się z prezentacją pokazu multimedialnego obrazującego działania na rzecz bezpieczeństwa ogrodów działkowych, podejmowane przez policję, administrację i władze samorządowe w ramach porozumienia zawartego w 2011 roku.

Policja poinformowała o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa, zapobieganiu przestępstwom i wykroczeniom na działkach.

Działkowcy oraz prezesi ogrodów zadawali pytania. Rozwinęła się gorąca dyskusja oraz debata dotycząca zgłaszanych problemów i wniosków. Głównym tematem były uszkodzenia mienia, włamania i drobne kradzieży na szkodę działkowców. Zwrócono uwagę, iż w chłodne dni kręci się coraz więcej bezdomnych wokół ogrodów. Poruszono także kwestię stworzenia dodatkowych przejść dla pieszych przy ul. Rudnowskiej i Piłsudskiego, które zwiększyłyby bezpieczeństwo w drodze na działki.
Ważnym również problemem, sygnalizowanym przez działkowców, byli motocrossowcy, którzy urządzają sobie wyścigi, rozjeżdżając drogi wokół ogrodów.

Nie brakowało też pytań do władz miasta, w szczególności dotyczących wdrożenia ustawy śmieciowej.

Wszystkie problemy oraz wnioski zostały zaprotokołowane i będą służyć policjantom oraz przedstawicielom władz samorządowych i administracji oraz działkowcom w ustalaniu kierunków dalszej pracy.

Projekt i realizacja: StudioAvatar.pl - strony www Legnica, Lubin, Wrocław