Otwarcie siłowni plenerowej i placu zabaw w ROD Przylesie w Kulowie

24 września 2021

W dniu 18 września na terenie ROD "Przylesie" w Kulowie odbyło się uroczyste otwarcie Siłowni Plenerowej, Placu Zabaw i Terenów Zieleni. To nowe inwestycje, wychodząca na przeciw potrzebom naszych działkowców, działkowców z ościennych ROD „Hutnik” „Relaks” i „Gwarek” oraz mieszkańców Głogowa i Gminy Kotla zachęcające do prowadzenia zdrowego trybu życia oraz integracji. Gośćmi na spotkaniu byli między innymi sponsorzy inwestycji: Pan Rafael Rokaszewicz Prezydenta Głogowa, Pan Jarosław Dudkowiak Starosta Głogowski oraz Pan Kazimierz Wójcik Sekretarz Okręgu PZD w Legnicy i Pan Bogdan Dębski Prezes ROD „Hutnik”.

Siłownia Plenerowa oraz nowe urządzenia na Plac zabaw były możliwe ze środków Funduszu Działkowca w wysokości 20 000 zł oraz naszych środków w wysokości 6 700 zł. Przypomnę, że Fundusz Działkowca wprowadzony został w Głogowie w 2018 roku. Powstał wtedy z inicjatywy Pana Rafaela Rokaszewicza Prezydenta Głogowa w celu wspierania lokalnych ogrodów działkowch m.in na infrastrukturę ogrodową, w tym sieć wodociągową, elektryczną lub inną, ogrodzenia zewnętrzne, tereny rekreacyjne i sportowe, tereny zieleni itp.

Dla naszego ogrodu o te środki zabiegał Pan Łukasz Horbatowski Wójt Gminy Kotla. Za tak dużą pomoc finansową oraz wsparcie dla naszego ogrodu bardzo dziękujemy naszym samorządowcom.

Nowa tablica z nazwą naszego ogrodu przy bramie nr 2, tablice edukacyjne z wizerunkami warzyw i owoców oraz zwierząt przy Domu Działkowca a także boisko sportowe, pasy zieleni,  wycięci drzew  zagrażające bezpieczeństwu ludzi i mienia, przycięcie drzewa i krzewy oraz nowe nasadzenia w dużej części zostały sfinansowana przez Starostę Głogowskiego oraz pochodzą z dotacji na zagospodarowanie terenów zielonych z Wydziału Ochrony Środowiska. Łączna kwota to ok 15 000. Nasze środki to kwota 20 000 zł.

Spotkanie odbyło się w niezwykłym anturażu – działkowcy - Państwo Małgorzata i Krzysztof Kurpet, zorganizowali na swój koszt wspaniały poczęstunek. Goście oraz działkowcy mogli skosztować swojskich wędlin, nalewek, pieczywa i innych przysmaków. Mogliśmy też podziwiać po raz pierwszy piękny mural, który wymalował młody mieszkaniec Głogowa na jednym z budynków gospodarczych na terenie ROD. "Głogów ma swój mural, my mamy też swój, równie piękny" zaprojektowany przez dzieci działkowców i moich wnuków Laurę i Tomka komentuje Grzegorz Płatek - Prezes Zarząd ROD "Przylesie".

W imieniu zarządu ROD "Przylesie" i wszystkich naszych działkowców serdecznie dziękujemy sponsorom, a także organizatorom poczęstunku za wspaniałe spotkanie oraz za to, że nasze ogrody stają się tak piękne, otwarte dla wszystkich i idą z duchem czasu.

DSCF9573DSCF9538

DSCF9578

 c.d.n.

Opracował:

Prezes Zarządu ROD „Przylesie” w Kulowie

Grzegorz Płatek

Załączniki plikowe do pobrania:

image240921134635000.jpg;
image240921134652000.jpgProjekt i realizacja: StudioAvatar.pl - strony www Legnica, Lubin, Wrocław