Mój ogródek

Mój ogródek 08/2018

01_DZ08_1

W sprzedaży pojawił się już najnowszy – sierpniowy numer „działkowca” – największy na rynku magazyn ogrodniczy z ogromnym doświadczeniem i tradycją w przekazywaniu wiedzy ogrodniczej!

● W rubryce „Porady prawne dla działkowców” podajemy wyjaśnienia najważniejszych i aktualnych kwestii prawnych związanych z użytkowaniem działki i członkostwem w Związku. W tym numerze odpowiemy m.in. na pytania „Jakie są zasady zawierania umowy ze współmałżonkiem działkowca?”, „Czy można na tablicy w ROD wywieszać informacje o zadłużeniach działkowców?”.

● Woda jest bardzo cennym elementem w ogródku. Jej obecność koi zmysły, stwarza korzystny mikroklimat, co jest szczególnie ważne w upalne dni. Polecamy jak optymalnie dobrać rośliny do ogrodu wodnego, tak aby stał się miejscem tętniącym życiem, w którym wspaniale wypoczywamy!

● Poznajcie niezwykłe lilie trąbkowe, które należą do ogrodowej arystokracji, a jednocześnie są łatwe w uprawie i nie wymagają zapewnienia specjalnych warunków. We wrześniu przypada termin ich sadzenia, warto więc wybrać coś dla siebie, polecamy również na www.dzialkowiecsklep.pl!

● Chcecie być na bieżąco? Czytajcie „Wiadomości”! „Tylko w działkowcu” znajdziecie aktualne informacje na temat wydarzeń w Związku i w ogrodach! W tym numerze znaleźć można m.in.: „Krajowa Rada znowelizowała Regulamin ROD”, „Nowa forma rekreacji w ROD.


● Warto docenić drobnokwiatowe powojniki, które znakomicie nadają się do uprawy na działce! Są mało wymagające, a wielkość kwiatów rekompensują dużą  obfitością i wspaniałym zapachem!

● Dlaczego na działce warto mieć drzewa i krzewy owocowe? Ile ich posadzić na potrzeby własne i rodziny? Jak przygotować miejsce? Wszystkie te porady, krok po kroku zamieszczamy w artykule promującym uprawę tych jakże cennych roślin!

Poza tym w numerze m.in.:

● Rady na czasie – ciecie letnie gatunków ozdobnych i owocowych.

● Sadzimy pierwsze gatunki cebulowe.

● Niezwykły owoc pięciu smaków!

● Polecamy karłowe odmiany znanych drzew ozdobnych.

● Jak nawozić w sierpniu?

● Przyrządzamy rewelacyjne i nieznane dania z cukinii!

 A oprócz tego porady ogrodnicze, gotowe projekty aranżacji, artykuły o ochronie roślin, uprawie w gruncie i w pojemnikach oraz wiele innych interesujących tematów!

Pamiętaj! „działkowiec” to nie tylko klucz do sukcesu w uprawie działki, to również recepta na zdrowy styl życia!

Zapraszamy do lektury!
Mój ogródek 07/2018

01_MO_07_2018__Kopiowanie_

W lipcowym „Moim Ogródku” prezentujemy 15 gatunków na sezon, które sprawią, że działka będzie kwitnąca, kolorowa i atrakcyjna aż do późnej jesieni.

Podpowiemy jak założyć rabatę na trawniku. Krok po kroku wyjaśnimy etapy jej powstawania, uwzględniając praktyczne rozwiązania i sztuczki architekta krajobrazu.

W numerze przedstawiamy praktyczne porady i wskazówki – co i jak ciąć latem na działce, aby nasze nasadzenia były zdrowe i bujnie rosły.

Polecamy i inspirujemy do sadzenia kolorowych gatunków rojników, z których można zrobić dekoracyjne zestawienia, m.in. obrazy. Duży wybór rojników w przystępnych cenach naleźć można w naszym sklepie www.dzialkowiecsklp.pl

Podpowiadamy jak wykorzystać zebrane z działki i łąki zioła, a także czym ugasić letni upał.

Zachęcamy do kolekcjonowania superdodatku – „Zaprojektuj swój ogród”. W lipcowym wydaniu już cz. 8! Kolekcjonując wszystkie części uzbierasz praktyczny poradnik w zakresie projektowania, jakiego nie ma na rynku!

Polecamy szczególnie:

• Ogród różany – Modne, piękne i bardzo różnorodne – tak można opisać królestwo róż! Tylko u nas znajdziesz dobór najlepszych gatunków i odmian na swoją działkę ! Nie przegap – przeczytaj, kup i posadź!

• Co zjada trawnik? – Szybie SOS dla trawnika – jak skutecznie walczyć z wrogami zielonej, działkowej murawy!

• Lawendowy miks – Myślisz, że znasz lawendę? Na pewno? Poznaj bogactwo jej oryginalnych gatunków i odmian. Skorzystaj, poleć artykuł innym i zrób Prowansję u siebie.

• Intymność w ogrodzie – Chcesz odpocząć na działce i być przy tym „niewidzialnym”! Poznaj sprawdzone pomysły na działkowy kamuflaż.

Pobierz link do filmu z najnowszym wydaniem Mojego Ogródka: https://youtu.be/XanxrAbUBa8Mój ogródek 06/2018

01_MO06

 W czerwcowym „Moim Ogródku” prezentujemy krzewy dla leniwych, którzy kochają swoją działkę, ale czasem nie mają na nią wystarczająco dużo czasu, a chcą aby była atrakcyjna i różnorodna przez cały rok.

W numerze przedstawiamy praktyczne porady i wskazówki – co posadzić w cienistych zakątkach, które znaleźć można na każdej działce, a które również zasługują na interesującą oprawę.

Doradzamy jak pozbyć się zielonego nalotu „glonów” ze ścian tarasu altanki i z sezonowego basenu, który dla naszego zdrowia musi być czysty i bezpieczny.

Podpowiadamy, jak dopasować specjalne wymagania niektórych roślin ozdobnych do naszej działki, tak aby na etapie sadzenia przeprowadzić wszystkie najważniejsze zabiegi uprawowe i cieszyć się zdrowymi działkowymi nasadzeniami.

Zachęcamy do kolekcjonowania superdodatku – „Zaprojektuj swój ogród”. W czerwcowym wydaniu już cz. 7. Kolekcjonując wszystkie części uzbierasz praktyczny poradnik w zakresie projektowania, jakiego nie ma na rynku!

 Polecamy szczególnie:

• Kolorowe tunele – Tylko u nas! Sprawdzone, najpiękniejsze gatunki przeznaczone do tworzenia działkowych łuków, bramek i pergoli! Nie przegap – przeczytaj i posadź!

• Wygodny warzywnik – Modne, wygodne i polecane przez specjalistów nowoczesne sposoby prowadzenia ogrodu warzywnego. Zastosuj i skorzystaj Praca w warzywniku będzie przyjemnością!

• Jak pozbyć się ślimaków? – Nagi, bezmuszlowy ślimak jest obrzydliwy. Zjada wszystko, tylko jego nic nie chce zjeść! A szkoda! Poznaj sposoby na jego skuteczne pozbycie się z działki.

• Na kilka sposobów – Jedno miejsce w kilku odsłonach! To idealna ściągawka, dla tych, którzy nie mają czasu lub pomysłu jak zagospodarować roślinami atrakcyjne miejsca na swojej działce.Mój ogródek 05/2018

01_MO05

Czytaj więcej /KLIK/ 

Wirtualny przewodnik po miesięczniku "Mój ogródek"Mój ogródek 04/2018

MO

Czytaj więcej /KLIK/ 

Wirtualny przewodnik po miesięczniku "Mój ogródek"Mój ogródek 03/2018

01_MO03

W numerze przedstawiamy oryginalne gatunki ozdobne prowadzone w formie miniaturowego drzewka, na tzw. nóżce. Takie atrakcyjne okazy sprawdzą się zarówno w działkowych kompozycjach, jak i w donicy na balkonie czy trasie.

W marcowym wydaniu pomagamy usystematyzować plan pracy w warzywniku, który obejmuje zarówno czynności wykonywane w pomieszczeniu (np. przegląd nasion) oraz bezpośrednio na grządce.

Doradzamy jak pozbyć się skutecznie kreta z naszej działki, używając kilku sprawdzonych metod jednocześnie.

Podpowiadamy – jak bezpiecznie dla naszego zdrowia – opryskiwać rośliny na działce. W siedmiu punktach przedstawiamy zasady, bez których nie należy rozpoczynać tej czynności! Pamiętaj, tu chodzi o własne zdrowie!

Zachęcamy do kolekcjonowania superdodatku – „Zaprojektuj swój ogród”. W marcowym wydaniu już cz. 4. Kolekcjonując wszystkie dodatki uzbierasz praktyczny poradnik w zakresie projektowania, jakiego nie ma na rynku!

 Polecamy szczególnie:

• Pierwsza pomoc – To czytelna instrukcja jak postępować z różnymi nieprzewidzianymi sytuacjami na działce! Powieś w altance, włóż do apteczki, miej ją pod poręką! Praca przy roślinach to wspaniała sprawa, ale używając do ich pielęgnacji narzędzi, możemy spodziewać się różnych zdarzeń wymagających pierwszej pomocy!

• Kwiaty na drzewie – Nie byliny, ani nie jednooczne, tylko kwitnące drzewa o dużych kwiatach, mogą stworzyć bukiet na działkowej rabacie! Sprawdź, jakie to oryginalne gatunki mogą pochwalić się taką wyjątkowo barwną dekoracją.

• Zmiana na kilka sposobów – Nie ma drugiego takiego cyklu na rynku! Jedno miejsce przedstawione w kilku odsłonach! To idealna ściągawka, dla tych którzy nie mają czasu lub pomysłu jak zagospodarować roślinami atrakcyjne miejsca na swojej działce.

• Przedwiośnie na balkonie – Atrakcyjny balkon to podstawa! Sprawdź, jakie rośliny mogą przywitać wiosnę, tak aby balkon był widoczny już z daleka.

• Co się stało – liście i pędy cz. 2 – Tylko z nami przywitasz nowy sezon bez obaw o swoje nasadzenia! Bądź specjalistą w swoim sadzie! Prawidłowo diagnozując problem – przebieg pogody, choroby, szkodniki, możesz skutecznie pomóc swoim roślinom!

Anna Skalska-BoguckaMój ogródek 02/2018

01_MO02

W bieżącym numerze pomagamy zaaranżować miejsce przy letniej altance. Proponujemy kilka gotowych projektów, wraz z opisem do realizacji na własnej działce.

Doradzamy jak stworzyć żywy minilas w szklanym pojemniku, który jest obecnie hitem sprzedaży w sklepach internetowych.

Zachęcamy do uprawy ogrodowych krzewinek – niedużych, nisko rosnących krzewów, których walory ozdobne zaspokoją nawet najbardziej wybredne i wyszukane gusta.

W lutowym numerze przedstawiamy oryginalne odmiany roślin mięsożernych, a także tych o nietypowych białych liściach i kwiatach uznawanych w świecie roślin za albinosy.

Podpowiadamy – kiedy i po co stosować nawozy organiczne, będące źródłem naturalnych składników pokarmowych niezbędnych dla życia roślin uprawianych na działkach.

Polecamy również:

• Trawy do zadań specjalnych – Ubogie i piaszczyste rabaty nie muszą być nudne! Polecamy modne trawy ozdobne, które „zaczarują” widokiem niejedną działkową kompozycję. 

• „Żelazne na balkon” – Nie ma to jak atrakcyjny balkon. Z naszym doborem roślin – gatunków i odmian przeznaczonym na różne stanowiska, każdy znajdzie coś dla siebie! Sprawdź koniecznie!

• Warzywo dla diabetyków – Na cukrzycę zapada coraz więcej osób. Tylko u nas polecamy warzywo idealne dla diabetyków! Ma małą ilość węglowodanów, a przy tym jest bogate w witaminy i minerały. 

• Co się stało – kwiaty i owoce cz. 1 – Bądź specjalistą w swoim sadzie! Prawidłowo diagnozując problem – przebieg pogody, choroby, szkodniki, możesz skutecznie pomóc swoim roślinom! Zadbaj o nie w nowym nadchodzącym sezonie!
Mój ogródek 01/2018

01_MO01

W styczniowym numerze zachęcamy do poznania „zimowych mistrzów”. W tym numerze „bohaterami” są byliny, które przetrzymają bez uszkodzeń każdą zimę. Warto poznać te gatunki, a następnie je posadzić i cieszyć się urokami mroźnej pogody, bez obaw o działkowe nasadzenia.

Doradzamy najlepsze mieszanki trawnikowe idealne od naszych działkowych potrzeb. W artykule znajdziemy opis mieszanek uniwersalnych, sportowych, ozdobnych, a także tych przeznaczonych na trudne stanowiska, np. zacienione.

Polecamy również Superdodatek do kolekcjonowania – „Zaprojektuj swój ogród”. Zbieraj wszystkie części cyklu ukazujące się w kolejnych miesiącach, a uzyskasz w ten sposób praktyczny, całościowy poradnik w zakresie projektowania, jakiego nie ma na rynku!

Wytłumaczymy różnice i przeznaczenie agrotkaniny, agrowłókniny i geowłókniny – materiałów do produkcji ogrodniczej, polecanych zwłaszcza przed nachodzącym nowym sezonem.

 Tytuły warte uwagi:

Bonsai – Takie minidrzewka są bardzo atrakcyjne, a w sprzedaży bardzo drogie. Sprawdź jakie gatunki wybrać do takiego formowania – jak to zrobić i jak je pielęgnować! 

Terminarz cięcia – Czyli sadownicza ściągawka! Dowiesz się z niej – kiedy, i co ciąć, tak aby uzyskać jak najwięcej korzyści.

Kącik pod starym orzechem – Jedno miejsce w kilku odsłonach – czy to możliwe? Tylko u nas znajdziesz gotowe projekty do realizacji. Skorzystaj! Odmień swoją działkę!

M jak mikstura – Masz problem z migreną? A może męczą cię wzdęcia. Zanim sięgniesz po drogie lekki, przeczytaj ten artykuł! Wypróbuj domowych, sprawdzonych mikstur! Na zdrowie! 

Mój ogródek 11/2017

01_MO11_1

W bieżącym numerze podpowiadamy jak poprawnie chronić i zabezpieczać przed zimą nasze działkowe nasadzenia, zarówno w ogrodzie ozdobnym, jak i w sadzie.

Pomagamy zaplanować warzywnik, bo chodź sezon rozpoczynamy dopiero wiosną, to już teraz wato wiedzieć – co będziemy uprawiać w przyszłym roku.

Zainspirujemy do stworzenia na działce rabat kwiatowych, kominka ogrodowego oraz nasadzeń z udziałem karłowych, bardzo dekoracyjnych klonów.

Zachęcamy do uprawy na działce jesiennych rarytasów, czyli krzewów ozdobnych, atrakcyjnych pod względem oryginalnych owoców i kwiatów.

Wyjaśniamy również fenomen suplementów diety – podpowiadamy kto i kiedy powinien je stosować, a kto ich przyjmować nie musi.

Zachęcamy również do prawidłowego odżywiania, proponując smaczne, zdrowe przekąskipochodzące m.in. z działkowych upraw.

Tytuły warte uwagi:

• Odmień swoje rabaty! – Czujesz, że potrzebujesz zmian na działce? Sprawdź i skorzystaj z naszych pomysłów i gotowych pomysłów!

• Owocowe perełki – Tylko u nas, gatunkowi odmieńcy! Zdobią, intrygują a przy tym bardzo smakują!

• Osłony z fasonem – Zima nie musi być nudna! Zainspirujcie się naszymi pomysłami, a osłonięte rośliny na działce staną się bardzo atrakcyjne.

• Ściągawka z nawożenia – Masz problem z dawkowaniem nawozów? Ta ściągawka jest dla Ciebie! Sprawdź i odpowiednio zastosuj w sadzie, warzywniku i na rabatach ozdobnych.
Mój ogródek 10/2017

01_MO10_2

W bieżącym numerze pomagamy zaplanować i wykonać żywopłot w 10 krokach. Doradzamy jak wybrać odpowiednie miejsce, najlepsze rośliny – iglaste lub liściaste, oraz jak je pielęgnować. Zaproponujemy również kilka sposobów sadzenia i prowadzenia żywopłotu, w zależności od efektu jaki chcemy uzyskać. 

Zainspirujemy do stworzenia ogrodu kolekcjonerskiego – różanego lub skalnego. Kilka zaprezentowanych projektów pomoże atrakcyjnie zaaranżować takie roślinne kolekcje na działce.

Przedstawiamy łatwe i praktyczne metody wapniowania gleby w zależności od jej rodzaju. Sprawdzamy i poprawiamy  kwasowość i strukturę gleby, od których zależy dobre plonowanie na działce.

Pomagamy szybko i mądrze zagospodarować opadłe liście z drzew i krzewów, a także uporać się z problemami pojawiającymi się na ogrodowej nawierzchni.

Szczególnie polecamy:

Wypełniacze dla cebulowych – Przywitaj nowy sezon kwiatami! W „Moim Ogródku” proponujemy efektowne towarzystwo dla kwiatów cebulowych. Sprawdź, co można posadzić jesienią razem z cebulkami!

Top 15 drzew owocowych – Tylko u nas znajdziecie najlepsze, najzdrowsze, najsmaczniejsze i najłatwiejsze w uprawie gatunki i odmiany drzew owocowych! Skorzystaj, warto!

Zapomniana kalina – Te piękne krzewy warto mieć na działce! Polecamy najciekawsze gatunki i odmiany, różniące się od siebie budową kwiatów, wyglądem liści i pokrojem.

Korzeniowe żniwa – Doceńmy co nasze! Czas na korzeniowe! Sprawdź jakie bogactwo kryje się w warzywach korzeniowych, które królują teraz w działkowych warzywnikach i na straganach.

Własne mieszanki herbat – Są zdrowe, sprawdzone i tanie! Zrób samodzielnie mieszankę z ziół, kwiatów i owoców a jesienna słota stanie się przyjemniejsza.Mój ogródek 09/2017

01_MO09_1

W nowym numerze przedstawiamy odpowiedni terminarz zbioru warzyw, który ma wpływ na ich jakość odżywczą, a także na późniejsze ich przechowywanie. Zachęcamy do jesiennych upraw warzyw, które z powodzeniem można sadzić w skrzyniach i cieszyć się świeżymi, zdrowymi plonami aż do mrozów.

Podpowiadamy jak dobrze przygotować miejsce dla owocowych, ma to ogromne znaczenie dla przyszłego plonowania roślin.

Instruujemy, co i jak zwalczać jesienią w sadzie i jak skutecznie walczyć i chorobami różanecznika, który jest krzewem chętnie sadzonym na działkach.

Doradzamy jak posadzić kwiaty cebulowe, tak aby nie popełnić błędów i nie przegapić m.in. odpowiedniego dla nich terminu.

Chcecie upiększyć jesienne rabaty? Doradzamy co dosadzić, aby działka atrakcyjnie prezentowała się  również o tej porze roku.

Podpowiemy, jak umiejętnie dobierać dietę do wieku i jak korzystać z dobrodziejstw ziół. To łatwe sposoby na zachowanie dobrego zdrowia i urody. Warto skorzystać!

Szczególnie polecamy:

Top 15 krzewów owocowych – Tylko u nas znajdziecie najlepsze, najzdrowsze, najsmaczniejsze i najłatwiejsze w uprawie gatunki i odmiany krzewów owocowych! Skorzystajcie, warto!

Hortensje znane i mniej znane – Są piękne i wciąż bardzo modne! Ale czy wszystkie gatunki i odmiany pasują na każdą działkę? Z pomocnym zestawieniem i dobrymi radami wybór będzie prosty i wygodny.

Ostrożnie GMO – Chcesz być świadomym działkowcem? Poznaj obawy i zagrożenia towarzyszące GMO, czyli genetycznie modyfikowanym organizmom. Tylko u nas rzetelna i jasna w przekazie informacja!

Brokuł gałązkowy – Czyli superwarzywo lub warzywo przyszłości. Obie te nazwy doskonale do niego pasują, bo jest warzywem ciekawym w smaku, a przy tym bardzo bogatym w wartości odżywcze. 

Mój ogródek 08/2017


W sierpniowym numerze „Mojego Ogródka” przedstawimy pomysły na ogrodowe oszczędności.W 25 punktach doradzimy jak zadbać o oszczędności własnego czasu, pieniędzy, miejsca na działce, poprawę jakości pracy, a także zdrowia.

Podpowiemy, jak umiejętnie urządzić atrakcyjny kącik z roślinami szuwarowymi, który zmieści się nawet na bardzo małej działce.

Pomożemy zadbać o estetykę działki proponując roślinne obwódki, idealnie zasłaniające rabatowe niedoskonałości, np. bezlistne pędy bylin i krzewów.

Doradzimy, jak i kiedy ciąć korony drzew owocowych, zwłaszcza wiśni i czereśni, a także jak stworzyć ciekawy 3-strefowy owocowy klomb.

Sprawdzimy także, czy tak polecany ostatnio czystek jest rzeczywiście dobry na wszystko?

Szczególnie polecamy:

Pomysły na rabatę – Tylko u nas znajdziecie gotowe aranżacje roślinne, które z łatwością można przenieść na własną działkę i zastosować, np. przy trawniku, trasie, bądź w rogu działki. Skorzystaj, warto!

Jeżówki o wielu twarzach – To modne ostatnio rośliny, które proponujemy w superodmianach! Są łatwe w uprawie i pasują na każdą działkę. Sprawdźcie, jakie są niezwykłe i jak szybko mogą odmienić jej wizerunek!

Sezon na przetwory – To cykl dla tych, którzy dbają o zdrowie. Sprawdźcie, jakie przetwory owocowo-warzywne można robić w sierpniu. Znajdziecie tu dużo praktycznych rad i przepisów.

Czy bać się zaskrońca? – Masz zaskrońca na działce? Jeśli tak, to ciesz się, bo to bardzo pożyteczny wąż, który nie robi nam krzywdy, a zjada szkodniki! Podpowiemy też jak odróżnić go od żmii.Mój ogródek 07/2017

01_MO_07_2017__Kopiowanie_

W lipcowym numerze „Mojego Ogródka” doradzamy jak pozbyć się os i szerszeni, a także jak zwalczyć turkucia podjadka szkodnika, który podgryza nasze uprawy w ogrodzie warzywnym.

Zainspirujemy do stworzenia na działce: egzotycznego zakątka, mini kompozycji, jak również rabat utrzymanych w równowadze gatunkowej, czyli zgodnie z naturą.

Doradzimy, jak stworzyć na działce sezonowe oświetlanie i jak wspólnie bawić się z dziećmi własnoręcznie wykonanymi zabawkami.

Podpowiemy, jak umiejętnie wypoczywać na urlopie i bezpiecznie podróżować z osobami cierpiącymi na chorobę lokomocyjną.

Zachęcamy do korzystania z naturalnych nawozów mineralnych, bo zdrowa działka, to zdrowe uprawy.

 Szczególnie polecamy:

Krzewy na lato – Chcesz mieć atrakcyjną działkę przez całe lato? Tylko u nas znajdziesz najciekawsze i najlepsze krzewy ozdobne, pasujące do każdej aranżacji i na każdą działkę.

Pomysły na rabatę – To gotowe aranżacje roślinne, które z łatwością można przenieść na własną działkę i zastosować, np. przy ogrodzeniu, czy trasie. Sprawdź , skorzystaj.

Deszczówka – Chcesz być eko, a przy tym zaoszczędzić pieniądze? Zbieraj deszczówkę! Sprawdź, jakie są korzyści ze „złapania” wody deszczowej.

Najlepsze porzeczki – Własne, zawsze najlepsze! Warto poznać najwartościowsze odmiany porzeczki – czerwonej, czarnej i białej, a jest ich dużo, więc jest w czym wybierać!

Sezon na przetwory – Jeśli lubisz jeść zdrowo, to ten cykl jest dla Ciebie. Sprawdź, jakie przetwory owocowo-warzywne można robić już w lipcu.
Mój ogródek 06/2017

W nowym numerze polecamy wiele akcyjnych pomysłów do samodzielnego wykonania na działce: m.in. kwitnące ample, spirale z iglaków, bądź też ziołową rabatę. Zainspirujemy do zainstalowania na działce wodnych elementów – fontann, pryskadełek, źródełek, przydatnych zwłaszcza w upalne lato.

Doradzamy, jak usunąć chwasty z trawnika, a także jak uchronić drzewka owocowe przed ogrodowymi złodziejkami, czyli ptakami.

Podpowiadamy jak zasilić odpowiednio glebę, po intensywnym wiosennym wzroście roślin, oraz jak prawidło podlewać działkowe nasadzenia.

Zachęcamy do jedzenia ozdobnych i warzywnych kwiatów, które można zerwać na swojej działce, a także podpowiadamy czy należy łączyć ze sobą zioła i leki.

Tylko u nas znaleźć można pyszne przepisy na potrawy z bobu, który jest warzywem nie tylko modnym, ale przede wszystkim sezonowym i bardzo zdrowym.

Szczególnie polecamy:

Długie kwitnienie – Kolorowa, pełna kwiatów działka to marzenie każdego działkowca. Z nami to się uda! Sprawdź, jakie gatunki dobrać, aby uzyskać ten wymarzony efekt.

Pomysły na rabatę – Tylko u nas znajdziesz gotowy pomysł na rabatę. Skorzystaj ze sprawdzonych kompozycji, nie trać czasu na łączenie i szukanie nowych roślin!

Czas zbiorów – Nadszedł czas naszej satysfakcji po ciężkiej pracy na wiosnę! Tylko u nas fachowe rady co zbierać i kiedy!

Najlepsze borówki – Własne zawsze najlepsze! Warto poznać najwartościowsze odmiany borówki amerykańskiej, a jest ich dużo, więc jest w czym wybierać!

Trujące chwasty – Wśród wielu rośliny, popularne zwanymi chwastami są takie, które mogą być groźne dla naszego zdrowia, a nawet życia. Sprawdź, jakie to rośliny?

Mój ogródek 05/2017

01_MO_05_2017__2_

W bieżącym numerze pomagamy ukwiecić i atrakcyjnie zagospodarować balkon i taras, dzięki gotowym roślinnym aranżacjom.

Doradzamy gdzie kupować nowe rośliny i jak umiejętnie robić ogrodowe zakupy – czyli jakie gatunki wybrać zarówno z rośliny jednorocznych, bylin a jakie z drzew i krzewów, tak aby działka w nowym sezonie urzekła nas na nowo.

Ponadto w majowym numerze budujemy oczko wodne z prefabrykatów lub z folii, a także dobieramy przydatne akcesoria i odpowiednią roślinność.

Podpowiemy jak sobie radzić ze ślimakami i mszycami oraz jaki opryskiwacz wybrać i jak mądrze prowadzić ochronę roślin na działce.

 Szczególnie polecamy:

W królestwie różaneczników – Sięgnij po najlepsze odmiany różaneczników polecane do uprawy w naszym klimacie, również te oryginalne – „na nóżce”. Sprawdź czego potrzebują!

Pomysły na rabatę – Tylko u nas znajdziesz gotowy pomysł na rabatę. Skorzystaj ze sprawdzonych kompozycji, nie trać czasu na łączenie i szukanie nowych roślin!

Sezon na szparagi – Są smaczne, ale bardzo drogie! Zachęcamy do uprawy własnych szparagów na działce i podpowiadamy kiedy je zebrać, oraz co z nich smakowitego przyrządzić.

Najlepsze jeżyny – Własne zawsze najlepsze! Warto poznać najwartościowsze odmiany jeżyn bezkolcowych polecane m.in. na soki, mrożonki oraz nalewki.

Fitopreparaty z chwastów – Twoja działka tego potrzebuje! Poznaj rośliny, które w naturalny sposób chronią inne roślinny przed agrofagami! 


Mój ogródek 04/2017

"Mój Ogródek" jest już na rynku od trzech lat, a od kwietniowego wydania ma większy, wygodny format. Wszystko specjalnie dla Was. W bieżącym numerze polecamy skuteczne metody ochrony drzew owocowych przed najgroźniejszymi chorobami zagrażającymi im właśnie w tym miesiącu.

Doradzamy jak umiejętnie zaplanować siew nasion warzyw, tak aby cieszyć się dorodnym zbiorem przez cały sezon, a nie tylko jednorazowo.

Polecamy pachnące, jednocześnie odporne i bezproblemowe w uprawie róże wprost idealne na każdą działkę.

Pomagamy przeprowadzić renowację trawnika po zimie, aby prezentował się znowu idealnie.

Szczególnie polecamy:

Cebulowe cacka – Tylko u nas znajdziecie oryginalne kwiaty cebulowe, kwitnące latem! Kupcie, posadźcie, cieszcie się piękną, kwitnącą latem działką.

Roślinne wielkanocne kompozycje – Nie macie pomysłu na świąteczny wystój domu? U nas znajdziecie inspiracje i gotowe rozwiązania! Będą efektowne i do tego łatwe i tanie w wykonaniu.

Ekohotel – Piękna i zdrowa działka, to działa z owadami pożytecznymi. Sprawdzicie jakie owady można zaprosić do ogrodu, aby „za darmo” zapylały nam uprawy i zwalczały szkodniki!

Najlepsze maliny – Nie ma to jak z własnej działki! Z naszym doborem odmian będziecie cieszyć się zdrowymi, pysznymi i dorodnymi owocami od wczesnego lata aż do jesiennych przymrozków!

Sposoby na chwasty – Z nami nawet chwasty nie są straszne! Sprawdźcie jakie skuteczne metody polecamy, aby pozbyć się ich z działki!

Magnolie – Znasz niebieskie i żółte magnolie? Jeśli nie to koniecznie je poznaj! Tylko u nas znajdziecie informacje o tradycyjnych i tych nowych, wyjątkowych odmianach magnolii.

W kwietniowym „Moim Ogródku” każdy znajdzie coś dla siebie i na swoją kieszeń! ZapraszamyMój ogródek 03/2017

01_MO_03_2017

W marcowym numerze doradzimy których ozdobnych gatunków nie ciąć i jakie prace wykonać wiosną na działce. Polecimy także atrakcyjne wysokie byliny, doskonałe do aranżacji działkowych zakątków. Zachęcimy do uprawy obwódkowych warzyw oryginalnie  prezentujących się na ozdobnej rabacie. Podpowiemy – jaki kompostownik wybrać i jak pozbyć się brzydkiego zapachu kompostu. Przedstawimy oryginalne rośliny iglaste o pstrym zabarwieniu igliwia, idealne do działkowych kompozycji, a także zainspirujemy do stworzenia atrakcyjnych murków kwietnych.

Szczególnie polecamy:

• Najpiękniejsze powojniki – Polecamy najpiękniejsze powojniki. Poznaj je bliżej, zamów – w sklepie wysyłkowym „działkowca” i posadź! Ciesz się piękną kwitnącą działką.

• Owocowa moda – Skorzystaj z naszych informacji! Tylko u nas dowiesz się co nowego czeka nas w tym sezonie w sadzie!

• Kolorowe zakątki – Z nami każdy zakątek działki będzie piękny! Sprawdź, co posadzić w miejscach zacienionych, tak aby było tam kolorowo i wesoło!

• Najlepsze brzoskwinie i morele – Nie ma to jak z własnej działki! Z naszym doborem odmian będziesz cieszyć się zdrowymi, pysznymi i dorodnymi owocami!

W marcowym „Moim Ogródku” każdy znajdzie coś dla siebie i na swoją kieszeń! ZapraszamyMój ogródek 02/2017

01_MO_02_2017__2_

W bieżącym numerze doradzamy jak stworzyć kolorową rabatę na działce, atrakcyjną od wiosny do zimy. Zachęcamy do uprawy bylin – bogatej grupy roślin, których walory ozdobne zaspokoją nawet najbardziej wybredne i wyszukane gusta.

 W lutowym numerze przedstawiamy oryginalne odmiany roślin iglastych o naturalnie żółtej barwie ulistnienia, doskonałe do działkowych kompozycji.

 Podpowiadamy również, jak odmłodzić stare drzewa owocowe, tak aby w nadchodzącym sezonie prezentowały się zdrowo i szybko rodziły upragnione, dorodne owoce.

 Pomagamy wybrać odpowiedni nawóz do ogrodu, a także wyjaśniamy różnice po między dostępnymi na rynku rodzajami torfów.  

 Szczególnie polecamy:

• Pomysł na warzywnik – Warzywnik nie musi być nudny! Tylko u nas znajdziecie kreatywne rozwiązania na nowy, atrakcyjny i użyteczny ogród warzywny.

• Najlepsze wiśnie – Nie ma to jak z własnej działki! Z naszym doborem odmian będziesz cieszyć się zdrowymi, pysznymi i dorodnymi owocami!

• Rośliny a uczulenie – Już teraz pyli leszczyna...a wiosna dopiero za miesiąc! Nie daj się alergii! Sprawdź, jakie rośliny i w jaki sposób mogą nas uczulać?

• Przezorny, przygotowany – Bądź lekarzem swoich roślin, zadbaj o nie w nowym nadchodzącym sezonie! Prawidłowo diagnozując wroga – szkodnika, możesz skutecznie pomóc swoim roślinom!

W lutowym „Moim Ogródku” każdy znajdzie coś dla siebie i na swoją kieszeń! ZapraszamyMój ogródek 01/2017

01_MO01__2_

W bieżącym numerze przedstawimy nowe trendy w ochronie roślin, dalekie od chemicznych, szkodliwych zaleceń, tak modnych jeszcze kilka dekad temu. Zachęcamy do bycia eko na własnej działce.

Krok po kroku pomożemy stworzyć atrakcyjny żwirowy ogród, a także bujną altanę z winoroślirodzącą smaczne i dorodne owoce.

Wyjaśniamy – czy można uprawiać na działce imbir, oraz dlaczego warto osłaniać pomidoryprzed deszczem i intensywnym działaniem promieni słonecznych.

Doradzamy jak postępować podczas odwilży, oraz jak i kiedy okrywać nasze rośliny, aby przywitały nowy sezon w dobrej kondycji.

Zainspirujemy również do stworzenia na działce kwitnącego kącika, wskazując odpowiedni dobór roślin.

W styczniowym numerze przedstawiamy także praktyczne informacje na temat spożywanych przez nas ryb – wyjaśnimy, które gatunki są zdrowe, a których należy unikać. Pomagamy również odnaleźć się w bogactwie ryżu, zróżnicowanego pod względem koloru, kształtu a także przeznaczenia kulinarnego.

Polecamy również:

• Posadź i zapomnij – Ogród, bez wysiłku? Tak, jest to możliwe gdy na działce posadzimy odpowiednie gatunki łatwe w uprawie, które nie wymagają naszej uwagi. Sprawdź, jakie to rośliny!

• Szybkie roślinne ogrodzenia – Tylko u nas pomysł na „zielone” ogrodzenie w jednym sezonie. Skorzystaj z naszego sprawdzonego doboru roślin!

• Co w skrzyniach – Ogród warzywny w skrzyniach to wygodne i atrakcyjne miejsce do uprawy warzyw. Sprawdź co warto w nich posadzić!

• Spróbujmy egzotycznych – Poznaj przewodnik po egzotycznych owocach dostępnych na naszym rynku. Bądź świadomym konsumentem i nie bój się jeść owoców z innych kontynentów.

• Iglaki na niebiesko – Chcesz mieć atrakcyjną działkę? Jeśli tak, to posadzić na niej iglaki w kolorze niebieskim. Skorzystaj z naszych propozycji gatunkowych.

W styczniowym „Moim Ogródku” każdy znajdzie coś dla siebie i na swoją kieszeń! Zapraszamy!Mój ogródek 12/2016

01_MO12

W grudniowym numerze polecamy nowy cykl – „Iglaki nie muszą być nudne”, w którym przedstawiona została bogata oferta możliwości zastosowania tej grupy roślin na działce.

Podpowiemy jak chronić krzewy przed rozłamaniem, czyli mechanicznym uszkodzeniem zdrewniałych pędów pod wpływem wiatru, ciężkiego śniegu lub zamarzającego deszczu.

W numerze przedstawiamy zalety i wady uprawy warzyw metodą współrzędną, która poleca sadzenie kilku gatunków obok siebie. Podpowiemy gdzie taka metoda sprawdza się najlepiej i jakie gatunki ze sobą dobrze rosną, a jakich lepiej razem nie sadzić.

Zainspirujemy również do stworzenia na działce falistej rabaty – optycznie powiększającej działkę, a także przedstawiamy niezwykłą pasję działkowców tworzących oryginalne rzeźby i przedmioty w tykwach.

 Polecamy także:

• Świąteczny dom – Czy już wiesz czym i jak świątecznie przystroisz mieszkanie? Jeśli nie, to ten artykuł jest dla Ciebie! Sprawdź i skorzystaj z naszych pomysłów!

•W trzech stylach – To doskonała ściągawka, dla tych którzy chcą stworzyć wielogatunkowe, atrakcyjne rabaty na działce. Tylko u nas znajdziesz gotowe projekty rabat w różnych stylach!

•Warzywa karotenowe – Nie tylko marchewka jest źródłem karotenu! Sprawdź co warto posadzić na swojej działce, aby mieć własne zdrowe i wartościowe warzywa bogate w β-Karoten (prowitaminę A)!

• Rabata z różami – Jesień i zima to doskonały czas na planowanie działki. Tylko u nas znajdziesz gotowe projekty z rabatą różaną w roli głównej!

 W grudniowym „Moim Ogródku” każdy znajdzie coś dla siebie i na swoją kieszeń! Zapraszamy!
Mój ogródek 11/2016

W bieżącym numerze pomożemy przygotować działkę do zimy. Zaproponujemy odpowiednie okrycia dla każdej z grup roślin zimujących na naszych rabatach, a także poradzimy jak najlepiej zabezpieczyć ogrodowy sprzęt i działkowe urządzenia.

Podpowiemy – co można, a czego nie należy robić z trawnikiem w okresie jesiennym i na początku zimy, tak aby w kolejnym sezonie cieszyć się zdrową, zieloną murawą na działce.

Doradzimy jak starannie przygotować ziemię pod siew nasion wprost do gruntu w zależności od rodzaju gleby. Pomożemy również wybrać z ofert sprzedaży najlepsze nawozy organiczne, poprawiające właściwości fizyczne, biologiczne i chemiczne gleby.

W numerze przedstawiamy także praktyczne metody zapobiegania chorobom naszych roślin, a także zachęcamy do uprawy biodynamicznej zgodnej z prawami ekologicznymi.

Zainspirujemy również do stworzenia na działce bambusowego kącika, wskazując odpowiedni dobór roślin i elementy małej architektury ogrodowej. Pomożemy również dopasować najlepsze gatunki na działkę cienistą i wilgotną, tak aby prezentowała się atrakcyjnie i malowniczo.

 Polecamy również:

• Krzewy łatwe w uprawie – Owoce, bez wysiłku? Tak, jest to możliwe gdy na działce posadzimy odpowiednie gatunki łatwe w uprawie. Sprawdź, jakie to krzewy!

•Angielska rabata – To doskonała ściągawka, dla tych którzy chcą stworzyć wielogatunkowe, atrakcyjne rabaty na działce. Tylko u nas znajdziesz gotowe projekty i ich opisy!

• Rośliny do deptania – Czyli roślinne fugi zdobiące działkową ścieżkę. Skorzystaj z naszego sprawdzonego doboru roślin!

• Warzywa na lata – Takie rośliny to doskonałe uzupełnienie ogródka warzywnego! Sprawdź, jakie warzywa mogą rosnąć w jednym miejscu przez kilka lat!

W listopadowym „Moim Ogródku” każdy znajdzie coś dla siebie i na swoją kieszeń! Zapraszamy!Mój ogródek 10/2016

01_MO10_1

Z naszymi radami każda działka stanie się atrakcyjna i oryginalna. W październikowym numerze w cyklu „Rośliny na właściwym miejscu” podpowiemy, co posadzić na stanowisku cienistym i suchym, tak aby upiększyć też i te trudne miejsce na działce.

W bieżącym numerze pomożemy zaplanować ogród warzywny na kolejny sezon. Doradzimy jak przygotować ziemię i jak rozplanować miejsca pod przyszłe nasadzenia. Zaproponujemy również kilka sposobów uprawy umożliwiającej intensywny zbiór warzyw od wiosny aż do późnej jesieni.

W numerze przedstawiamy praktyczne metody karczowania starego, chorego lub nieowocującego drzewa owocowego, a także doradzamy jak zagospodarować miejsce po jego usunięciu.

Jesień to czas sadzenia drzew i krzewów na działce. Z naszymi radami w łatwy i szybki sposób będzie można przygotować glebę do ich sadzenia, tak aby dobrze przyjęły się, rosły i plonowały.

Pokażemy jak mądrze, szybko i efektywnie pozbyć się opadłych liści z drzew i krzewów, oraz jak je wykorzystać, aby pozyskać z nich cenną materię organiczną, doskonałą dla naszych, działkowych upraw.

Zainspirujemy również do stworzenia zimowego ogródka z roślin cebulowych – gdyż jesień to czas sadzenia cebul, które odpowiednio przygotowane i podpędzone, mogą zdobić kwiatami nasze mieszkanie, kiedy większość roślin jest w stanie zimowego spoczynku.

 Polecamy również:

•Super kolumny – Modne, atrakcyjne w formie i doskonałe na małą działkę! Sprawdź, które gatunki pasują na Twoją działkę!

• Na kwaśnej glebie – Jeśli masz na działce kwaśną glebę, to ten artykuł jest dla Ciebie! Skorzystaj z naszych propozycji nasadzeń i stwórz atrakcyjny, kwitnący ogród.

• Najlepsze śliwy – Nie ma to jak z własnej działki! Lubisz śliwki? Z naszym doborem odmian każdego roku otrzymasz doskonały zbiór i pyszne przetwory.

•Żelazne warzywa – Chcesz być zdrowy, jedz warzywa! Sprawdź, które zawierają najwięcej żelaza – składnika hemoglobiny!

• Bylinowe mgiełki – Jeśli szukasz pomysłów na oryginalną rabatę, to znajdziesz ją w tym artykule. Przeczytaj, posadź i podziwiaj na własnej działce nietuzinkowe bylinowe mgiełki!

W październikowym  „Moim Ogródku” każdy znajdzie coś dla siebie i na swoją kieszeń! Zapraszamy!
Mój ogródek 09/2016

01_MO09

W bieżącym numerze doradzimy jak zadbać o naszą działkę na przełomie lata i jesieni – co przyciąć, co przesadzić a co wykopać. Podpowiemy jak stworzyć kwitnący, wiosenny trawnik z roślin cebulowych, tak aby nowy sezon przywitać w atrakcyjnej, kolorowej odsłonie. Zachęcimy do sadzenia roślin zimozielonych, zdobiących działkę przez cały rok. Podpowiemy, które gatunki wybrać i jak o nie odpowiednio dbać.

Z naszym wrześniowym ABC w warzywniku, nie popełnisz błędów, a  wszystkie prace staną się łatwiejsze. Doradzimy jakie nawozy zakupić, co nawozić i kiedy stosować na działce. Wytłumaczymy jak zbadać pH gleby i pomożemy przygotować działkę do kolejnego sezonu.

Zainspirujemy do stworzenia na działce rabaty z centralnym punktem, takim jak np. zegar słoneczny, poidełko dla ptaków – wskazując odpowiedni dobór roślin do takiej kompozycji. Podpowiemy jak krok po kroku wykonać atrakcyjną działkową ścieżkę z odciskanymi wzorami w betonowych kaflach.

Polecamy również:

•Ozdobne czosnki – Tylko u nas dowiesz się więcej i kupisz najatrakcyjniejsze ozdobne czosnki! Sprawdź, które pasują na Twoją działkę!

•Trawnik w 10 krokach – Angielski trawnik, proszę bardzo! Z naszymi radami, jest to możliwe nawet na małej działce!

•Zwalczać czy nie zwalczać – Skuteczna ochrona roślin zaczyna się od prawidłowego rozpoznania! Skorzystaj z naszych rad, naprawdę warto!

•Ogród last minute – Jesienne kwitnące kompozycje, tylko u nas! Sprawdź, jakie przygotowaliśmy propozycje na Twoją działkę, balkon lub taras.

• Jarzębina na nowo – Czyli jakie odmiany wybrać, aby mieć na działce „drzewko owocowe”. Polecimy najsmaczniejsze i najzdrowsze przetwory z jarzębiny.

We wrześniowym „Moim Ogródku” każdy znajdzie coś dla siebie i na swoją kieszeń! Zapraszamy!
Mój ogródek 08/2016

01_MO08__Kopiowanie_

W bieżącym numerze doradzimy jak skutecznie zabezpieczyć balkonowe rośliny, zanim wyjedziemy na urlop, a także – co posadzić i dosadzić na działce w sierpniu, tak aby rabaty były atrakcyjne przez kolejne tygodnie.

Zachęcimy do letniego nawożenia roślin ozdobnych, którego często działkowcy się obawiają. Wytłumaczymy znaczenie kwasów humusowych dla żyzności gleby i pomożemy wybrać najlepsze preparaty z ich udziałem dostępne na rynku.

Podpowiemy jak umiejętnie posadzić różaneczniki, aby w przyszłym roku, wiosną  zachwyciły nas obfitym kwitnieniem oraz zachęcimy do sadzenia zimowitów i jesiennych krokusów.

Zainspirujemy do stworzenia na działce prowansalskiego klimatu – wskazując odpowiedni dobór roślin.

 Polecamy również:

• Trawy na każdą okazję – Sprawdź, które trawy rabatowe są teraz modne! Podpowiemy gdzie je umiejętnie sadzić na działce.

• Naturalne ścieżki – Z nami stworzysz atrakcyjne ścieżki pasujące do każdego nasadzenia na działce! Inspirujące zdjęcia i pomocne rysunki instruktażowe pomogą łatwo i szybko wykonać je samemu.

• „Robaczywe jagodowe” – Tylko u nas radzimy, jak skutecznie ochronić nasze owoce przed robaczywieniem.

• Krzewy lata – Kwiaty na krzewach są możliwe również latem. Wystarczy dobrać odpowiednie gatunki i każda działka będzie wyjątkowa.

• Czarne owoce – Chcesz być młody, jedz ciemne owoce!! Sprawdź, które gatunki mają w sobie antocyjany – związki m.in. lecznicze i odmładzające.

• Sezon na przetwory – Są zbiory to są i przetwory! Nie kupuj, zrób sam! Podpowiemy jak przetworzyć pomidory i ogórki, tak aby cieszyć się zdrowymi, własnymi warzywami zimą i na przedwiośniu.

W sierpniowym „Moim Ogródku” każdy znajdzie coś dla siebie i na swoją kieszeń! Zapraszamy!
Mój ogródek 07/2016

01_MO07__Kopiowanie_

 W lipcowym numerze znaleźć można porady dotyczące letniego cięcia, zarówno w sadzie, jak i w ogrodzie ozdobnym.

Doradzimy jak pielęgnować ogród warzywny o tej porze roku – czyli co wysiać i posadzić, czym zasilać oraz jak zwalczać chwasty.

Zachęcamy do produkcji własnego kompostu, czyli najlepszego i najtańszego nawozu organicznego. Poradzimy jak odpowiednio nawozić rośliny w sadzie, aby szybko się zregenerowały po owocowaniu.

Podpowiemy jak stymulować krzewy – m.in. magnolie, różaneczniki, hortensje do zawiązywania paków kwiatowych, tak aby w przyszłym sezonie zachwycały nas obfitością kwiatów.

Przedstawimy też znane kwiaty – gerbery, w innym, ogrodowym, bardzo atrakcyjnym, ujęciu.

Pomożemy pozbyć się mrówek na działce, a także podpowiemy jak „leczyć” chore róże.

Zainspirujemy również do stworzenia reprezentacyjnych rabat, aby działkowe zakątki prezentowały się niezwykle atrakcyjnie.

 Polecamy również:

• Pnącza na lata – Tylko u nas pnącza na lata! Sprawdź, jakie gatunki są najodporniejsze, a przy tym atrakcyjne, i które pasują na Twoja działkę!

• Kwiaty do wody – Ukwiecone oczka wodne to marzenie każdego, kto posiada taki ministawik na działce. Z naszymi radami jest to możliwe! Nie zwlekaj, warto cieszyć się „kwiecistym” widokiem jeszcze w tym sezonie!

• Mobilny warzywnik – Nowe, wygodne pomysły na warzywne, ruchome grządki znajdziesz tylko u nas! Sprawdź w czym i jak uprawiać!

• Owocowe pergole – Dwa w jednym – czyli cień i pyszne owoce pod ręką! Z nami dopasujesz roślinę do konstrukcji!

• Miłość do roślin – To prezentacja działki naszej Czytelniczki. Ukwiecone rabaty i oryginalnie zaplanowane zakątki to doskonałe źródło inspiracji! W każdym numerze prezentujemy inny ogródek! Chcesz pochwalić się swoją działką przed innymi czytelnikami. Chętnie opublikujemy Twoje zgłoszenie. Wyślij je na adres: redakcja@mojogrodek.pl

 W lipcowym „Moim Ogródku” każdy znajdzie coś dla siebie i na swoją kieszeń! Zapraszamy!Mój ogródek 06/2016

01_MO06__Kopiowanie_

 W bieżącym numerze podpowiemy – jak umiejętnie przyciąć żywopłoty, zarówno te o liściach sezonowych, jak i zimozielonych. Wyjaśnimy jak uzyskać idealny trawnik – od czego zacząć i jak go pielęgnować, oraz doradzimy jak zwalczać choroby u roślin ozdobnych.

Pomożemy powstrzymać inwazję ślimaków na działce, a także podpowiemy 25 sztuczek aby w sposób bezpieczny dla przyrody, chronić nasze ogródki przed chorobami i szkodnikami roślin.

Polecimy przydatne narzędzia, pomocne zarówno w sadzie, warzywniku, jak i w ogrodzie ozdobnym, a także wodne zabawki – doskonałe na letnie upalne dni dla dzieci. Zainspirujemy również do wypełnienia pustych miejsc na rabacie, tak aby w letnim sezonie prezentowały się na szóstkę.

 Polecamy również:

• Cuda na kiju – Tylko u nas prezentacja najatrakcyjniejszych minidrzewek ozdobnych i sadowniczych, doskonałych na taras i balkon. Sprawdź, jakie gatunki są najpiękniejsze, i które pasują na Twoja działkę!

• Nostalgiczna piwonia – Bujnie kwitnące i pachnące piwonie, spotkać można na wielu działkach. Jednak nie każdy wie, że jest wiele nowych i atrakcyjnych odmian! Chcesz je poznać, sięgnij po ten artykuł!

• Jagoda kamczacka – Owoce, bez wysiłku? Tak, jest to możliwe gdy na działce posadzimy jagodę kamczacką. Ma ona same plusy – jest łatwa w uprawie, mrozoodporna, i rodzi zdrowe, smaczne owoce już w końcu maja. Sprawdź inne jej atuty!

• Przygotuj się na suszę! – Z nami susza nie będzie groźna!. Podpowiemy jak sobie z nią poradzić – co sadzić, jak ściółkować oraz umiejętnie podlewać.

• Żeby ładnie kwitły – Czyli jak umiejętnie nawozić rośliny ozdobne, aby uzyskać „burzę” kwiatów. Skorzystaj z naszych rad, aby cieszyć się atrakcyjną działką.

 W czerwcowym „Moim Ogródku” każdy znajdzie coś dla siebie i na swoją kieszeń! Zapraszamy!Mój ogródek 05/2016

01_MO05_3

 Maj to czas kiedy możemy nie wychodzić z działki, bo wszystko chcemy zrobić już, natychmiast. Z „Moim Ogródkiem” rozsądnie rozplanujesz pracę i zajdziesz jeszcze czas dla siebie!

W bieżącym numerze podpowiemy – co w tym czasie należy zrobić przy roślinach ozdobnych, a co w sadzie i warzywniku. Przedstawimy zalety cięcia drzew owocowych w czasie kwitnienia. Doradzimy również jak chronić nasze rośliny przed chorobami i szkodnikami, oraz jak poznać, że rośliny są przenawożone. Podpowiemy także jak korzystać z Internetowego Systemu Sygnalizacji Agrofagów – szybkiej sygnalizacji występowania szkodników i chorób roślin.

Zainspirujemy do stworzenia rabat z udziałem traw ozdobnych, a nasz prawnik wytłumaczy jak uzyskać zezwolenie na wycinkę drzewa zgodną z ustawą.

 Polecamy również:

• Lilie – Te ogrodowe arystokratki i z całą pewnością zasługują na to miano! Sprawdź, jakie gatunki są najpiękniejsze i które pasują na Twoja działkę!

• Lilaki sułtana Sulejmana – Chcesz wiedzieć jakie rośliny zdobiły m.in. ogrody w czasach Wielkiego Stulecia? Tylko u nas lilaki – bzy, sułtana, które dzięki niemu trafiły do Europy.

• Na zwapnowaną glebę – Miejsca na działce po budowie lub po remoncie, oraz rabaty o glebie wapiennej wymagają odpowiedniego doboru roślin. Z nami dopasujesz gatunki, które będą się na takiej glebie dobrze czuły i pięknie prezentowały.

• Co siedzi w „E” – Soczyste różowe wędliny, zielone makarony, niebieskie lody… czy aby kolorowe znaczy zdrowe? Objaśnimy szkodliwe i nieszkodliwe dodatki z kodem litery E!

• Ukwiecić balkon – Masz balkon? Jeśli tak, to koniecznie skorzystaj z naszych propozycji! Znajdziesz tu pomysły na efektowaną kompozycję na każdej wystawie słonecznej!

 W majowym „Moim Ogródku” każdy znajdzie coś dla siebie i na swoją kieszeń! Zapraszamy!
Mój ogródek 04/2016

01_MO04__Kopiowanie_

W kwietniowym „Moim Ogródku” przedstawiamy „Rośliny nie z tej ziemi”, które mogą zachwycić niespotkanym kształtem kwiatów, barwą liści i kłosów. W najnowszym numerze polecamy również kwietniowe miniogródki, doskonałe na balkony i działki. Podpowiemy także  – co siać w tym miesiącu na rabatach i w warzywniku, a także jak sadzić drzewa i krzewy z gołym korzeniem. Doradzimy jak prowadzić drzewko owocowe przy ścianie oraz jak umiejętnie dobrać wiosennenawozy lub preparaty na szkodniki i choroby.

Polecamy również:                                      

• Bylinowe rabaty To ściągawka dla tych, którzy chcą stworzyć bujne, kwitnące nasadzenia na działce! Pomogą w tym cztery gotowe szablony.

• Iglaki – kolumny To atrakcyjne i modne formy małych krzewów iglastych! Sprawdź, które pasują na Twoją działkę!

• Nowalijki w pojemnikach Własne, zdrowe i w dodatku upiększające balkon! Czyli zioła i warzywa na wyciągniecie ręki! Sprawdź, jakie gatunki posadzić i jak przygotować dla nich podłoże.

• Sad w wersji mini Jest idealny na małą działkę! Zobacz jakie mini drzewka polecamy – większość dostępna jest w naszym działkowym sklepie – www.dzialkowiecsklep.pl

• Chleb chlebowi nierówny Jemy go wszyscy, ale nie wiemy, że często zjadamy ten, który nam szkodzi! W trosce o własne zdrowie, sprawdźcie, których chlebów unikać!

Chcesz pochwalić się swoją działką przed innymi czytelnikami? Chętnie opublikujemy Twoje zgłoszenie. Wyślij je na adres: redakcja@mojogrodek.pl

W kwietniowym „Moim Ogródku” każdy znajdzie coś dla siebie i na swoją kieszeń! Zapraszamy
Mój ogródek 03/2016

4c7bbfa786e3111a3dd2812d682ed3b3

W marcowym „Moim Ogródku” polecamy byliny i rośliny cebulowe na nowy sezon! Doradzimy jak rozmnożyć modne i lubiane storczyki oraz jak przyspieszyć kwitnienie kanny i begonii bulwiastej, aby zdobiły ogród już pod koniec wiosny. Podpowiemy, jak ciąć drzewka jabłoni, a także jak zapobiec infekcjom na roślinach sadowniczych.

Doradzimy również jak dobrać odpowiednią glebogryzarkę, wskazując jej dodatkowe, przydatne funkcje, a także podpowiemy jak zagospodarować kompost po zimie.

Pomożemy stworzyć atrakcyjne jednorocznej rabaty, bo z nami wszystko jest łatwiejsze!

Polecamy również:

• Urok orientu Ogrody w orientalnym stylu, są niezwykle efektowne i bardzo modne. Skorzystaj z naszego doboru roślin, aby stworzyć egzotyczną, odporną na nasze warunki atmosferyczne przestrzeń!

• Iglaki – stożki To atrakcyjne i lubiane formy małych krzewów iglastych! Sprawdź, które pasują na Twoją działkę!

• Warzywnik od zera Chcesz mieć ogród warzywny, a nie wiesz od czego zacząć? My Ci pomożemy – krok po kroku. Z nami wszystko jest łatwiejsze!

• Dieta na stawy Praca na działce, często kończy się bolesnymi dolegliwościami stawów. Sprawdź jak dobrze przygotować się do sezonu, tzn. jaką zastosować dietę, aby ból był Ci obcy!

• Kolorowe święta Kilka pomysłów na świąteczne dekoracje, to doskonała inspiracja, którą możesz zastosować w swoim domu.

 Chcesz pochwalić się swoją działką przed innymi czytelnikami? Chętnie opublikujemy Twoje zgłoszenie. Wyślij je na adres: redakcja@mojogrodek.pl

 W marcowym „Moim Ogródku” każdy znajdzie coś dla siebie i na swoją kieszeń! Zapraszamy

Mój ogródek 02/2016

mojoggr1 (1)_1

W bieżącym numerze doradzimy jak stworzyć atrakcyjne roślinne nasadzenia, nawet gdy jesteśmy zapracowani. Podpowiemy jak ciąć zimą drzewa i krzewy owocowe, tak aby obficie owocowały w sezonie. Zachęcimy do uprawy jabłoni, a także wskażemy do czego zastosowaćbiohumus (cenny nawóz organiczny) w ogrodzie i jak go pozyskać samemu. Doradzimy również jak skutecznie przechytrzyć szkodnika, aby cieszyć się tylko zdrowymi owocami.

Zainspirujemy do stworzenia przestrzennej rabaty kwitnącej od zimy do lata … i od lata do zimy, a także wytłumaczymy dlaczego niektóre gatunki, rosnące samotnie nie owocują.

 Polecamy również:

• Iglaki – kulki To wciąż bardzo modne formy znanych drzew iglastych! Sprawdź, co pasuje na Twoją działkę!

• Sąsiad na grządce Chcesz mieć udane plony? Skorzystaj z naszych rad bo czasem nieudane sąsiedztwo zniweczy nasz trud uprawy.

• Ogrodowe pyszności dla dzieci Szybko rosnące rośliny i obfite zbiory to klucz do zaszczepienia u dzieci miłości do działki i roślin.

• Ogrodowe placyki Kilka pomysłów na atrakcyjnie wykonane placyki na działce. Sprawdź, czy może warto coś zmienić w Twoim działkowym otoczeniu!

• „Moja duma” to prezentacja ogródka naszego Czytelnika. Zadbane zakątki i ukwiecone rabaty to doskonałe źródło inspiracji dla każdego! W każdym numerze prezentujemy inny ogródek! Chcesz pochwalić się swoją działką przed innymi czytelnikami? Chętnie opublikujemy Twoje zgłoszenie. Wyślij je na adres: redakcja@mojogrodek.pl

 W lutowym „Moim Ogródku” każdy znajdzie coś dla siebie i na swoją kieszeń! Zapraszamy
Mój ogródek 01/2016

ogordekokladka1__Kopiowanie_

Już w kioskach! Nowy numeru miesięcznika „Mój Ogródek”, nie przegap! Tylko za 2,49 zł! W każdym numerze „Mojego Ogródka” oprócz aktualnych porad ogrodniczych, znaleźć można również wiele rad i ciekawostek ze świata roślin, a także zdrowia i urody. 

W styczniowym numerze „Mojego Ogródka” doradzimy jak skutecznie chronić swoje rośliny –nieuzywając chemicznych środków ochrony roślin. Zachęcimy do uprawy ekologicznych odmian warzyw i do stosowania płodozmianu. Zaintrygujemy bezpestkowymi odmianami winorośli, polecanymi do uprawy na działce, a także podpowiemy jak samemu wyhodować owoce z doniczki.

Podpowiemy również jak wykonać mozaikowe ozdobne płyty przed wejściem do altanki, i gdzie na działce wykorzystać kruszywa wulkaniczne. W każdym „Moim Ogródku” znajdziecie też pomysły na metamorfozę przedogródka, a także przepisy czytelników.

 Polecamy również:

• Ogrodowe perełki Chcesz mieć piękną działkę, to posadź to co proponujemy!

• Antyrodnikowe warzywa Czy wiesz, że są takie warzywa, które hamują proces starzenia się? Jeśli nie, to koniecznie je poznaj!

• Masło kontra margaryna! Bądź świadomym konsumentem, jedz tylko to co zdrowe! Sprawdź co „siedzi” w margarynie!

• Rośliny przy tarasie To sprawdzone pomysły na pięknie obsadzony, kwitnący taras. Nasze propozycje są zarówno doskonałą inspiracją, jak i gotowym „szablonem” do wykorzystania na własnej działce.

• „Ogród to życie” to prezentacja ogródka naszego Czytelnika. Ukwiecone rabaty i oryginalnie zaplanowane zakątki to doskonałe źródło inspiracji! W każdym numerze prezentujemy inny ogródek! Chcesz pochwalić się swoją działką przed innymi czytelnikami. Chętnie opublikujemy Twoje zgłoszenie.

 W styczniowym „Moim Ogródku” każdy znajdzie coś dla siebie i na swoją kieszeń! Zapraszamy

Zapraszamy do naszego sklepu internetowego – www.dzialkowiecsklep.pl
Projekt i realizacja: StudioAvatar.pl - strony www Legnica, Lubin, Wrocław