Jubileusze ROD i Dni Działkowca

      Dzień Działkowca i Jubileusz 30-lecia ROD                    "750-lecia" w Jaworze - 20 lipca 2019 r.

Obchody Dożynkowe Dnia Małego i Dużego Działkowca w ROD „HUTNIK” w Kulowie w dniu 17 sierpnia 2019 r.

W dniu 17.08.2019 r o godzinie 13.00 mszą świętą polową przy Domu Działkowca rozpoczęły się obchody dożynkowe Dnia Małego i Dużego Działkowca w ROD „HUTNIK” w Kulowie. Mszę celebrował Proboszcz z parafii Krzepielów.

Starostami dożynek byli Pani Jadwiga Ilmak, Pan Władysław Szuwikowski wieloletni działkowcy naszego ogrodu. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście Prezydent Głogowa Pan Rafael Rokaszewicz, Prezes Kolegium Prezesów Powiatu Głogowskiego Pan Jerzy Świercz, Prezesi zaprzyjaźnionych ogrodów Gwarek Pan Antoni Świątkowski, Przylesia Pan Grzegorz Płatek, Dzieci Głogowskich Pan Edward Adamski, Główna Księgowa Pani Zofia Wojciechowska.

Prezes w imieniu Zarządu podziękował sponsorom, którzy wsparli nasze święto finansowo, oraz przekazali gadżety na nagrody, pozwolę sobie na wymienienie naszych sponsorów - Castorama Głogów 600 zł, Bank Spółdzielczy Głogów 300 zł, Firma Zbinex Zbigniew Kacała kwota 200 zł, Firma Produkcyjno Handlowa Mieczysław Jacheć kwot 200 zł, GPK SUES 200 zł, Pizzeria Castello Daniel Rojek 100,00 zł, Działkowiec, który chce pozostać anonimowy i co roku wspiera nas finansowo kwotą 300 zł.

Cukiernia Marcin Meryk, który co roku wspiera nas słodkościami na obchody naszego święta.

Sponsorzy, którzy przekazali gadżety - KGHM Polska Miedź Huta Miedzi Głogów, Związek Zawodowy Polska Miedź.

Wszystkim sponsorom w imieniu Zarządu bardzo serdecznie

Dziękuję i proszę o więcej.

Na wniosek Zarządu ROD „Hutnik” Okręgowy Zarząd PZD w Legnicy przyznał Srebrne Odznaki Zasłużony Działkowiec. Srebrną Odznaką Zasłużonego Działkowca. Uhonorowani zostali: P. Teresa Doroszuk, P. Bogusław Dębski, P. Ryszard Mackało.

Zarząd Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Hutnik” w Kulowie przyznał Brązową Odznakę Zasłużonego Działkowca uhonorowani zostali: P. Grażyna Dominiczak, P. Marcin Meryk, P. Władysław Szuwikowski, P. Franciszek Żybura.

Zarząd Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Hutnik” w Kulowie przyznał odznaczenie za Zasługi dla ROD „HUTNIK” dla: P. Zofia Wojciechowska, P. Janina Augustyniak, P. Wiesław Łomacz.

Ogród nasz został wyróżniony przez OZ PZD w Legnicy za działalność oświatową i bezpieczeństwo w ROD otrzymał dyplom, oraz nagrodę pieniężną w wysokości 1000,00 zł. za udział w konkursie „Rodzinny Ogród Działkowy roku 2019.

Ogród nasz wyłonił do konkursu OZ PZD w Legnicy „Wzorowa Działka Roku 2019” cztery działki, które za uczestnictwo w konkursie otrzymały dyplomy okolicznościowe, oraz kartę upominkowa o wartości 80 zł do sieci sklepów Castorama:

P. Żybura Franciszek działka Nr 153, P. Szulski Józef działka Nr 269,P. Wiesława, Stanisław Łomacz działka Nr 291, P. Płóciennik Franciszek działka Nr 444.

 Dyplom za zajęcie pierwszego miejsca w konkursie Wzorcowa działka roku 2019 przyznany przez Kolegium Prezesów Powiatu Głogowskiego otrzymał P. Waldemar Witkowski działka Nr 60 otrzymał nagrodę w postaci zraszacza, nożycy na kwotę 200 zł, którą odebrał w dniu 15.08.2019 r pod Kolegiatą. Zarząd ROD przyznał Dyplomy i nagrody dla wyróżnionych użytkowników działek za najładniejszy ogród 2019 r i za dorodne warzywa przyznano Dyplomy oraz karty podarunkowe na kwotę 100,00 zł do wykorzystania w sklepie Castorama.

WYRÓŻNIENIE ZA NAJŁADNIEJSZY OGRÓD 2019 R otrzymali:

Działka Nr 216 Rozmus Zdzisława, działka Nr 237, Kulczycki Tadeusz, działka Nr 237 Krupa Ryszard.

WYRÓŻNIENIE ZA DORODNE WARZYWA 2019 R otrzymali: działka Nr 207 Rychter Jan, działka Nr 318 Czachowski Grzegorz, działka Nr 467 Szczepanek Mieczysław

Wręczenia odznaczeń, oraz wyróżnień dokonał Prezydent Głogowa P. Rafael Rokaszewicz.

Dla dzieci od godziny 15.00 do godziny 18.00 atrakcją były dmuchawce, gry, zabawy, wata cukrowa, lody, napoje, malowanki, zabawa przy muzyce. Każde dziecko biorące udział w obchodach otrzymało dyplom za udział w Dniu Małego i Dużego Działkowca wypisano 115 sztuk dyplomów.

Dla działkowców na poczęstunek Zarząd przygotował grochówkę, pączki, bułki drożdżówki, kawę, herbatę.

Na zakończenie części oficjalnej Prezes w imieniu Zarządu oraz własnym, złożył gratulacje wszystkim Odznaczonym oraz wyróżnionym Dyplomami Działkowcom, życzył dużo zdrowia, pomyślności, dorodnych plonów, wszystkiego najlepszego.

Działkowcy od godziny 20.00 do godziny 2.00 bawili się na zabawie tanecznej.

Zarząd życzył działkowcom miłej zabawy do białego rana w gronie rodzinnym, oraz w gronie działkowców a zabawiał zespół muzyczny „UNISON”

Prezes ROD Hutnik w Kulowie

Bogusław Dębski


Dzień Działkowca

w ROD "Marzenie" w Bogatyni, ROD "Nysa" oraz  ROD "Łużyce" w Zgorzelcu

Dzień, w którym jak corocznie dominuje radość, uśmiech i nawiązanie nowych przyjaźni to Dzień Działkowca, który obchodziliśmy 31 sierpnia 2019 r. w ROD „Marzenie” w Bogatyni i ROD „Łużyce” w Zgorzelcu a 7 września 2019 w ROD „Nysa” w Zgorzelcu.

Jak te godziny szybko nam zleciały i jak razem bawiliśmy się, proszę zapoznajcie się z artykułami, które ukazały się w Gazecie Regionalnej i Gazecie Wojewódzkiej jak również felieton Na Dzień Dobry pod redakcją Pani Karoliny Niemczyk oraz obejrzyjcie nasze zdjęcia pamiątkowe. Dziękujemy naszym organizatorom Zarządowi ROD „Marzenie” w Bogatyni, Zarządowi ROD „Nysa” w Zgorzelcu oraz Zarządowi ROD „Łużyce” w Zgorzelcu.

Scan0143 (Kopiowanie) (Kopiowanie)_1

Scan0144__Kopiowanie___Kopiowanie_

Scan0142 (Kopiowanie) (Kopiowanie) (Kopiowanie)_1 Scan0142__2___Kopiowanie_

Scan0143__2___Kopiowanie_
   II Święto Działkowca i Pszczelarza Legnica                         1 września 2019 r.

Źródło:

LCA.pl

https://foto.lca.pl/foto,1567409171,foto.html

Wiadomości Legnica naszemiasto.pl :

https://legnica.naszemiasto.pl/legnickie-swieto-dzialkowca-i-pszczelarza-zdjecia/ar/c13-7319723

Fot. Barbara Sawicka

I Dożynki w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym Pod Akacją w Lubinie 31 sierpień 2019.

W dniu 31 sierpnia odbyły się I Dożynki w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym Pod Akacją w Lubinie. W imprezie wzięło udział około 100 działkowiczów.

Uczestnicy bawili się biorąc udział w 3 trzech konkurencjach: na wzorową działkę, najlepsze ciasto działkowe oraz najładniejszy kosz dożynkowy. Nie zabrakło również konkursów dla dzieci i całych rodzin. Najmłodsi mogli zaprezentować swoje talenty oraz rywalizować m. in. w rzutach piłką, skacząc na skakance i zabawach z balonami. Panowie rywalizowali m. in. w rzutkach a Panie w rzucie motyką.

Wszystkich działkowiczów połączyła gra w bingo, które przyniosła wiele emocji i radości. Na koniec została wybrana Królowa i Król Dożynek. Każdy z uczestników otrzymał nagrodę m.in. podkaszarkę, narzędzia do pracy w ogrodzie, zestawy podróżne, roboty kuchenne, lokówkę, formy do ciast, dyplomy oraz wiele innych. Wszystkim działkowiczom zapewniono kiełbasę z grilla, chleb ze smalcem i ogórkiem, suche przekąski, ciasta oraz napoje.

Podczas całej imprezy nasz wodzirej zapewnił muzykę, a wieczorem wszystkich uczestników połączyła dyskoteka pod chmurką. Tańcom nie było końca. Celem zorganizowania dożynek jest spełnianie obowiązku statutowego ROD, ale przede wszystkim integracja osób należących do wspólnoty jednego ogrodu. Efekt został osiągnięty, bowiem następnego dnia niektórzy działkowicze przystąpili do wspólnego śniadania a zaproszeń na kawę i herbatę nie było końca na poszczególnych działkach. Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku rozpoczęta tradycja będzie miała kontynuację i zostanie zorganizowany drugi festyn dożynkowy.

Organizatorzy bardzo dziękują osobom, które upiekły ciasta, przygotowały piękne kosze oraz pomagały w upale w przygotowaniu całej imprezy.


Pozdrawiam

Krystyna Polanowska

Wiceprezes Zarządu ROD

Pod Akacją w LubinieDzień Działkowca i Jubileusz 35-lecia ROD Wenecja w Głogowie - 1 września 2018 r.

Wenecja_G__og__w


Dzień Działkowca w ROD "Dzieci  Głogowskich"   w Głogowie - 8 września 2018 r.

Święto Działkowca i Pszczelarza Legnica  wrzesień 2018r.

Święto Działkowca i Pszczelarza w perspektywie "szkiełka i oka"...czy działkowcy i pszczelarze opanowali legnicki Rynek ? - proszę samemu osądzić...my uważamy, że tak przez duże TAK...

Dzień Działkowca i Pszczelarza w Legnicy 2 września 2018 r.

Impreza zorganizowana z inicjatywy Prezydenta Legnicy, Pana Tadeusza Krzakowskiego, odbyła się w centrum miasta, w rynku miejskim. Po raz pierwszy w historii miasta, działkowcy z wielu legnickich ogrodów działkowych świętowali wspólnie z mieszkańcami w centrum miasta.

Od samego rana działkowcy dekorowali domki wystawowe, udostępnione przez organizatora, w których prezentowali swoje plony – owoce, warzywa, przetwory i ogromne ilości różnorodnych kwiatów. Dla mieszkańców miasta przygotowali liczne atrakcje - poczęstunek chlebem ze smalcem własnego wyrobu, ogórki kiszone, a także domowe wypieki.

Okręg PZD w Legnicy, wspierając I towarzysząc działkowcom, przygotował dla mieszkańców miasta stoisko z publikacjami wydawnictwa “działkowiec”, udostępnianymi bezpłatnie uczestniczącym w wydarzeniu mieszkańcom miasta, a także konkurs wiedzy ogrodniczej.

Uroczystość rozpoczęła się wspólnym, uroczystym przemarszem pszczelarzy i działkowców, którzy złożyli pod sceną niesione wieńce i kosze dożynkowe. Następnie odbyła się część oficjalna, podczas której wystąpił Prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski, Wiceprezes Okręgu Legnickiego PZD, Józef Jankowicz, przedstawiciele Rodzinnych Ogrodów Działkowych uczestniczących w uroczystości, przedstawiciele Związku Pszczelarzy I inni zaproszeni goście.

W dalszej części odbyły się różne konkursy, min. na najpiękniej udekorowane stoisko (wygrana należy do ROD “Tęcza” w Legnicy), na najpiękniejszy kosz (ROD “Nad Wierzbiakiem” w Bartoszowie), najpiękniejszy wieniec (ROD “Szarotka” w Legnicy). Nie zabrakło rozmaitych atrakcji towarzyszących, przygotowanych przez legnickie przedsiębiorstwa I organizacje społeczne.

Nagrodę specjalną otrzymał ROD “Pod Pająkiem” w Legnicy za pomysłowo wykonany symbol ROD – ogromną pajęczycę z dyni, gałązek, kwiatów i owoców.

Uroczystość uświetniły występy przedszkolaków oraz zespołów “Ziemia Legnicka” I “Leśne Echo”, a także młodych legnickich wokalistek.

Była to bardzo udana impreza, która (zgodnie z informacjami UM Legnicy) zostanie ujęta w kalendarzu imprez miasta Legnicy na następne lata.

Opracowała:

mgr inż. Bożena Łupkowska

instruktor ogrodniczy Okręgu PZD w Legnicy

List_na___wi__to_Dzia__kowca_i_Pszczelarza

Więcej zdjęć na  Portalu Miasta Legnicy lca.pl - kliknij na poniższy link: 

http://foto.lca.pl/foto,1535886530,Dzia_kowcy_i_pszczelarze_opanowali_legnicki_rynek_.html


Dzień  Działkowca w ROD w 2018 roku

Jarz__binka_BogatyniaMarzenie_Bogatynia
Nysa_Zgorzelec
Szklana_Wata_Zgorzelec
Lu__yce_Zgorzelec

Obchody 65 – lecia powstania ROD „Kolejarz” w Bolesławcu oraz Dzień Działkowca 25 sierpień 2018

Uroczyste obchody 65-lecia założenia ogrodu świętowali Rodzinny Ogród Działkowy „Kolejarz” w Bolesławcu w połączeniu z „Dniem Działkowca”. Prezes ogrodu Pan Włodzimierz Kondratowicz przywitał zaproszonych gości oraz przybyłych działkowców wraz z ich rodzinami.

Dużym zaszczytem było przybycie na uroczystość Pana Cezarego Przybylskiego Marszałka Województwa Dolnośląskiego jak również Prezydenta Miasta Bolesławiec Pana Piotra Romana, Starosty Powiatu Pana Karola Stasika, przedstawiciela Starostwa Powiatowego Pana Stanisława Chojnickiego oraz Pani Doroty Wasyliszyn – przedstawicielki sklepu ogrodniczego „Mrówka” w Bolesławcu.

Po przywitaniu przybyłych gości i działkowców z rodzinami Prezes ROD przedstawił krótką historię założenia i działalności ogrodu, przybliżając osiągnięcia, rozwój i infrastrukturę ogrodową oraz plany na przyszłość.

Słowa uznania za pracę, życzenia dalszych sukcesów w dążeniu do rozwoju ogrodnictwa działkowego przekazali działkowcom oraz zarządowi ROD „Kolejarz” w Bolesławcu zaproszeni goście.

Prezes Związku Pan Eugeniusz Kondracki przekazał z okazji obchodów 65-lecia ogrodu puchar wraz z dyplomem oraz upominki.

Również Okręg PZD w Legnicy z tej okazji przyznał puchar wraz z listem gratulacyjnym.

Następnie zostały wręczone złote, srebrne oraz brązowe odznaczenia zasłużonym działkowcom a dyplomami wyróżniono działkowców posiadających najładniej zagospodarowane działki oraz dla najbardziej zaangażowanych w pracach na rzecz ogrodu.

Dla wszystkich uczestników uroczystości przygotowano poczęstunek oraz została zorganizowana zabawa dla dorosłych jak również dla najmłodszych milusińskich.


Sporządził:

Jerzy Żmuda


Dzień Małego i Dużego Działkowca w ROD „HUTNIK” w Kulowie w 2018 roku

W dniu 25.08.2018 r. o godz. 13.30 przy Domu Działkowca w ROD „Hutnik” w Kulowie mszą polową, którą celebrował Proboszcz z Parafii Krzepielów, rozpoczęły się uroczystości Dożynkowe pod nazwą Dzień Małego i Dużego Działkowca.

Gospodarzami dożynek byli P. Maria Budziszewska, P. Stefan Gorzelańczyk wieloletni wyróżniający się działkowcy naszego ogrodu .W obchodach brali udział zaproszeni goście: Pan Rafael Rokaszewicz Prezydent Miasta Głogów, Prezesi zaprzyjaźnionych ogrodów P. Edward Adamski Prezes ROD im. Dzieci Głogowskich, P. Grzegorz Płatek Prezes ROD Przylesie w Kulowie ,Księgowa ROD „Hutnik” w Kulowie Pani Zofia Wojciechowska oraz licznie zebrani działkowcy, ich rodziny i sympatycy ROD.

Jak co roku dzięki wsparciu finansowym i rzeczowym tj. KGHM Polska Miedź Huta Miedzi Głogów, Związku Zawodowego Polska Miedź, Castorama Głogów,GPK SUES, Pizzeria Castello Daniel Rojek, Działkowiec który chce pozostać anonimowy i co roku wspiera nas finansowo przekazał kwotę 300,00 zł.,Działkowiec który chce pozostać anonimowy przekazał kwotę 100,00 zł.,

Działkowiec który chce pozostać anonimowy przekazał kwotę 150,00 zł,osoba prywatna nie będąca działkowcem i chce pozostać anonimowa przekazała 200,00 zł. całkowita darowizna.

Cukiernik Marcin Meryk, która również, co roku wspiera nas słodkościami. Dzięki wsparciu które otrzymaliśmy , impreza miała więcej atrakcji zarówno dla dzieci jak i dorosłych pomimo nie sprzyjającej pogodzie. Dzieci tańczyły przy muzyce D.J,dla dzieci były wata cukrowa, napoje, lody, maskotki, słodycze.

Atrakcją dla dzieci i dorosłych była przejażdżka motocyklem. Każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom za uczestnictwo w Dniu Małego i Dużego Działkowca, na którym wypisano 100 szt. dyplomów.

Poczęstunkiem dla działkowców była kasza gryczana z gulaszem z dzika, bułki słodkie różnego rodzaju, kawa, śmietanka, herbata .

Wręczenia odznaczeń, dyplomów dokonał Prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz .

Srebrną Odznaką Zasłużonego Działkowca uhonorowani zostali:

       - Hanna Leśniak działka Nr 332

- Edward Krup Nr 368

- Jan Sworowski działka Nr 331

Brązową Odznaką Zasłużonego Działkowca Uhonorowani zostali:

- Pani Maria Budziszewska działka Nr 26

- Roman Malcherek działka Nr 488

-Jan Okrzymowski Nr działki 408

Dyplom za zajęcie pierwszego miejsca w konkursie Wzorowa działka roku 2018 przyznany przez Prezydium Okręgowego Zarządu w Legnicy oraz karta podarunkowa na kwotę 250,00 zł do wykorzystania w sklepie Castorama oraz prenumeratę działkowca na 2019 r otrzymali Państwo Ewa Zdzisław Kandzia działka Działka Nr 22 .

Dyplom za udział w konkursie Rodzinny Ogród Działkowy Roku 2018 przyznany przez Prezydium Okręgowego Zarządu w Legnicy dla Rodzinnego Ogrodu Działkowego „HUTNIK” w Kulowie oraz nagrodę w wysokości 500,00 zł.

Dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Zarząd za najładniejszy ogród 2018 R otrzymali:

- Władysław Szuwikowski Działka Nr 171
- Ryszard Wandycz Działka Nr 188
- Tadeusz Rzepecki Działka Nr 151

Dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Zarząd za dorodne warzywa 2018 R otrzymali:

- Maria Józef Szulski Działka Nr 269
- Jan Herzyk Działka Nr 445
- Eliza Gązka Działka Nr 290

Dyplomy oraz nagrodę rzeczową ufundowaną przez Zarząd otrzymali: 

Pani Janina Ryszard Augustyniak za coroczne zaangażowanie się w pracy przy przystrajaniu dekoracji ołtarza kosza Dożynkowego. Zarząd chciałby tym skromnym prezentem odwdzięczyć się za oferowaną pomoc na którą może liczyć co roku i wie że taką pomoc otrzyma .

Za zajęcie pierwszego miejsca w konkursie Wzorcowy Ogród Powiatu Głogowskiego 2018 r nasz ogród otrzymał nagrodę jest to aerator oraz dyplom , który został wręczony w dniu 15.08.2018 r pod kolegiatą wartość nagrody 1,000,00 zł.

Nagrodę ufundowały władze samorządowe Głogowa.

Od godziny 20 00 do godziny 0200 działkowcy i ich rodziny jak również sympatycy ogrodnictwa działkowego bawili się na zabawie tanecznej przy muzyce zespołu muzycznego „UNISON”.

Prezes ROD „HUTNIK” Bogusław Dębski
Dzień Działkowca w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym "Marzenie" w Bogatyni 2017 r.

Jubileusz 35 - lecia powstania Rodzinnego Ogrodu Działkowego "Tulipan" w Bolesławcu 2017 r.

Działkowe Dożynki w ROD "Piast" w Lubaniu 2017 r.

Dzialkowe_Dozynki_Luban

źródło: www.zl.lubań24.plJubileusz 35 lecia powstania ROD „Hutnik” w Kulowie 

 W dniu 26.08.2017 r. o godz. 1200 przy Domu Działkowca w ROD „Hutnik” w Kulowie mszą polową, którą celebrował Proboszcz z Parafii Krzepielów, rozpoczęły się uroczystości 35 lecia powstania ogrodu połączone z Dniem Działkowca i obchodami 120 lecia ogrodnictwa działkowego na ziemiach polskich.

W obchodach brali udział goście zaproszeni: Pan Michał Kuśnierka właściciel Firmy Usługi Handel Astra, Prezes Kolegium Prezesów Pan Jerzy Świercz, Prezesi zaprzyjaźnionych ogrodów w Kulowie: ROD Gwarek - Pan Antoni Świątkowski, ROD Przylesie - Pan Grzegorz Płatek, przedstawiciel OZ PZD w Legnicy - Pani Krystyna Gudwiłowicz, Księgowa ROD „Hutnik” w Kulowie Pani Zofia Wojciechowska oraz licznie zebrani działkowcy, ich rodziny i sympatycy ROD.

Dzięki wsparciu finansowym i rzeczowym tj.: KGHM Polska Miedź Huta Miedzi Głogów, Związku Zawodowego Polska Miedź, Castorama Głogów, Bank Spółdzielczy Głogów, Nadleśnictwo Głogów, Usługi Handel Astra Michał Kuśnierek, GPK SUES, Pizzeria Castello Daniel Rojek, Działkowca, który chce pozostać anonimowy i co roku wspiera nas finansowo kwotą 200 zł., Cukierni Marcin Meryk, która również, co roku wspiera nas słodkościami - zorganizowane zostały obchody naszego święta.

Niespodzianką i wielkim zaskoczeniem dla działkowców okazał się gulasz z dzika z kaszą gryczaną w ilości 100 litrów przygotowane przez Koło Łowieckie KRZYK.

Każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom za uczestnictwo w Dniu Małego i Dużego Działkowca, na którym wypisano 120 szt. dyplomów.

Po wręczeniu odznaczeń dla działkowców oraz dyplomów i bonów upominkowych za udział: w Konkursie Wzorowa działka roku 2017 dla Pana Andrzeja Szuty - działka Nr 132, Państwa Marii i Mariana Diakowskich działka Nr 150, Pana Mieczysława Kostrzewa działka Nr 146 oraz Rodzinny Ogród Działkowy Roku 2017 dla ROD „Hutnik” w Kulowie, zostały również wręczone dyplomy za wkład i udzieloną pomoc w rozwój oraz umacnianie polskiego ogrodnictwa działkowego dla wyróżnionych działkowców.

Wyróżnienie z naszego ogrodu otrzymali także Państwo Wiesława Augustyn Komar działka nr 292 za udział w konkursie Wzorcowa działka Powiatu Głogowskiego, które to wyróżnienie było wręczane w dniu 15.08.2017 r pod Kolegiatą.

Przyznano również dyplomy i skromne nagrody rzeczowe dla wyróżnionych użytkowników działek za: „Najładniejszy Ogród 2017 r.” i „Dorodne Warzywa 2017 r.”

Wspaniałą atmosferę uroczystości w gronie działkowców i ich rodzin jak również sympatyków ogrodnictwa działkowego zakończył występ zespołu muzycznego ASTRA, przy muzyce, którego bawiono się do późnych godzin wieczornych.

Prezes ROD Hutnik w Kulowie

Sekretarz ROD Hutnik w Kulowie 

 
Obchody jubileuszu 50 lecia ROD "Szarotka" w Legnicy 2 września 2017 r.

 

Piknik jubileuszowy

Rodzinny Ogród Działkowy „Szarotka” w Legnicy świętował dnia 2 września 2017 r. uroczyste obchody Jubileuszu 50 lecia istnienia Ogrodu połączone z Jubileuszem 120 lecia Ogrodnictwa Działkowego w Polsce oraz Dożynkami ogrodowymi.

 

Na uroczystości przybyli:

Honorowa Prezes Okręgu w Legnicy  – inż. Elżbieta Dziedzic

Prezydent Miasta Legnicy - Tadeusz Krzakowski

Poseł na Sejm RP - Robert Kropiwnicki

Radny Rady Miejskiej w Legnicy - Jarosław Rabczenko

Wiceprezes ROD „Wypoczynek” w Legnicy - Janina Kalińczuk

Pszczelarz - Zbigniew Naumiuk

Po wysłuchaniu Hymnu Narodowego i Związkowego uroczystość otworzyła Prezes ROD „Szarotka” w Legnicy Pani Halina Litwinowicz witając przybyłych gości i działkowców z rodzinami.

 

Starosta uroczystości Pan Adolf  Podraza wraz ze Starościną Panią Heleną Trajer – najstarsi stażem działkowcy – wręczyli chleb dożynkowy Szefowej Okręgu Elżbiecie Dziedzic, która dzieląc się chlebem z gośćmi oraz działkowcami, złożyła życzenia.

Z okazji Jubileuszu 50 lecia ogród otrzymał pamiątkowe puchary wraz z dedykacjami ufundowane przez Prezesa Polskiego Związku Działkowców Eugeniusza Kondrackiego oraz Honorową Prezes Okręgu Legnickiego Elżbietę Dziedzic. Prezentacji pucharów oraz przekazania na ręce Prezes ogrodu wraz życzeniami dla działkowców dokonała Pani  Elżbieta Dziedzic.

Poseł Robert Kropiwnicki złożył Działkowcom życzenia jubileuszowe przekazując na ręce Prezes ROD Haliny Litwinowicz wygrawerowaną dedykację w ozdobnym etui.

Prezydent Miasta Legnicy Tadeusz Krzakowski złożył życzenia jubileuszowe, skierował do Prezes ROD „Szarotka” słowa uznania za głębokie zaangażowanie w rozwój ogrodu i obdarował upominkami. Radny Jarosław Rabczenko wręczył piękny bukiet kwiatów.

Na okoliczność odbywających się w ogrodzie uroczystości działkowiec Pani Teresa Szymańska ufundowała tort okolicznościowy, którym degustowali się uczestnicy pikniku.

Obchody Jubileuszu były również okazją do wręczenia najstarszym stażem działkowcom dyplomów i upominków z gratulacjami, a zasłużonym działkowcom odznak „Zasłużony Działkowiec” wraz z upominkami. Administratorowi strony internetowej ogrodu Krzysztofowi Ławniczkowi, który był również didżejem na pikniku, wręczono dyplom i upominek za działalność społeczną na rzecz ogrodu.

Działkowcy Halina i Henryk Kłopotowscy z rąk  Honorowej Prezes Okręgu Pani Elżbiety Dziedzic otrzymali dyplomy i gratulacje za udział w konkursie „Wzorowa Działka Roku 2017” i uhonorowani zostali bonem upominkowym wartości 50 zł do sklepu internetowego www.działkowiecsklep.pl  oraz kalendarzem i literaturą fachową.

Honorowa Prezes złożyła na ręce Prezydenta Tadeusza Krzakowskiego medal przyznany przez Prezesa Związku Eugeniusza Kondrackiego z okazji 120 lecia Ogrodnictwa Działkowego w Polsce wraz życzeniami i gratulacjami.

Kulminacyjnym momentem uroczystości było posadzenie przez Starostę i Starościnę oraz zaproszonych gości, Drzewka Jubileuszowego przy biurze Zarządu ROD.

Zarząd ROD Szarotka – organizator imprezy - zadbał również o część artystyczną, oraz liczne konkursy. Bawiono się w rytm piosenek Zespołu Folklorystycznego ALBINKI ze Strupic, gmina Chojnów i utworów serwowanych przez didżeja.

By nadać uroczystości dożynkowego charakteru, Prezes ogrodu, członkowie zarządu i Starościna ubrali się w ludowe stroje. Uczestnikom pikniku zapewniono obiad – bigosik, udka, kiełbaskę, kaszankę oraz kawę i herbatę ze struclą.

Zabawa odbywała się w bardzo miłej atmosferze.

Opracowała:

Prezes ROD „Szarotka” w Legnicy

Halina LitwinowiczObchody 45-lecia powstania ROD „Dzieci Głogowskich” w Głogowie oraz 120 lecie ogrodnictwa działkowego na ziemiach polskich, które odbyły się w dniu 12 sierpnia 2017 r.

Spotkanie Jubileuszowe

 W dniu 12 sierpnia  2017 r. w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym im. Dzieci Głogowskich w Głogowie, odbyły się coroczne obchody Dnia Działkowca. W tym roku było, to święto szczególne, gdyż zostało połączone z obchodami Jubileuszu 45 – lecia powstania Ogrodu i 120 –  lecia Ogrodnictwa Działkowego na Ziemiach Polskich. 

       Prezes Edward Adamski przywitał przybyłych gości, działkowców i ich rodziny.

W uroczystości, oprócz Działkowców i ich rodzin udział wzięli zaproszeni goście:

 - Pani Elżbieta Dziedzic Honorowy Prezes OZ PZD w Legnicy, Dyrektor Biura OZ PZD w Legnicy,

- Pan Jerzy Anulewicz – Prezes ROD „Barbarka” w Polkowicach, Członek OZ PZD w Legnicy,

- Pan Jerzy Świerszcz – Przewodniczący Kolegium Prezesów Powiatu Głogowskiego, Prezes ROD Konwalia w Głogowie,

- Prezesi zaprzyjaźnionych ogrodów: Pani Jolanta Matuszewska, Pani Halina Sosnowska, Pani Eugenia Horyńska, Pan Adam Wikiel, Pan Zbigniew Kowalczyk,

- Pan Piotr Poznański – Wiceprezydent Głogowa,

- Pan Andrzej Koliński – Przewodniczący Rady Miejskiej w Głogowie;

- Pani Elżbieta Szymorek – Biuro Poselskie Ewy Drozd;

- Pan Piotr Kowalski – Kierownik Rewiru Dzielnicowych KPP w Głogowie

Z okazji Jubileuszu najstarsi stażem Działkowcy otrzymali, pamiątkowe medale oraz dyplomy, które wręczyli:

- Pan Prezydent Głogowa – Piotr Poznański,

- Pani Prezes Honorowa – Elżbieta Dziedzic,

- Prezes ROD, Pan – Edward Adamski,

- Sekretarz ROD, Pani – Aldona Dobrzańska.

Zasłużeni Działacze i Działkowcy zostali odznaczeni odznaką „Zasłużony Działkowiec”. Wręczono 5 złotych, 8 srebrnych i 5 brązowych odznak.

Urszula Ugrynowicz otrzymała gratulacje za zajęcie I miejsca w konkursie „Wzorowa Działka Roku 2017”. Prezydium postanowiło uhonorować laureatkę I miejsca: dyplomem okolicznościowym, prenumeratą miesięcznika „Działkowiec” na 2018 r. oraz bonem upominkowym wartości 200 zł do sklepu internetowego – www.dzialkowiecsklep.pl

Pani Prezes Honorowa OZ w Legnicy Elżbieta Dziedzic, złożyła Działkowcom życzenia z okazji Jubileuszu 45 – lecia powstania Ogrodu wraz z życzeniami od Prezesa PZD Eugeniusza Kondrackiego.
Przekazała na ręce Prezesa ROD im. Dzieci Głogowskich w Głogowie Edwardowi Adamskiemu okolicznościowe dyplomy i puchary.

Życzenia Działkowcom w imieniu władz samorządowych przekazał:

 - Pan Prezydent Głogowa – Piotr Poznański,

- Pan Andrzej Koliński – Przewodniczący Rady Miasta Głogów,

- Elżbieta Szymorek – Asystent Biura Poselskiego Pani Poseł Ewy Drozd.

Życzenia od ogrodów funkcjonujących w Głogowie i okolicach przekazał Prezes Jerzy Świerszcz w imieniu Kolegium Prezesów Powiatu Głogowskiego.

Dni Działkowca były nie tylko okazją do poznania Głogowskich Ogrodów Działkowych i ich historii, czy też do wspólnej zabawy, ale także okazją do podsumowania ostatniego roku na ogrodach, oraz do docenienia Działaczy i naszych Przyjaciół.

Ważnym momentem uroczystości było posadzenie przez zaproszonych gości Drzewa Jubileuszowego przy Domu Działkowca ROD im. Dzieci Głogowskich w Głogowie.

Sobotnie uroczystości były okazją do spotkania i wymiany doświadczeń pomiędzy ludźmi zarażonymi wspólną pasją. Zebranym czas umilał zespół „Bayer” oraz „ DJ Domin”.

Po części oficjalnej licznie zebrani Działkowcy spotkali się w miłej atmosferze przy kawie, herbacie, napojach, ciastkach i …pieczonej kiełbasce.

Opracował:

Prezes ROD „Dzieci Głogowskich”

w Głogowie

Edward Adamski

Scan0039Scan0024

jubileusz_ jubileusz__15_jubileusz__20_jubileusz__25_jubileusz__22_jubileusz__24_jubileusz__27_
Działkowicze z Lubania świętowali

Społeczność z Rodzinnych Ogrodów Działkowych PIAST w Lubaniu kolejny raz bawiła się podczas Dnia Działkowca. Impreza, która w tym roku odbyła się 10 września,tradycyjnie była poświęcona tym, którzy od wczesnej wiosny ciężko pracowali, aby teraz zbierać plony.

Spotykamy się na przełomie sierpnia/września nieprzerwanie od 1999 roku. Za każdym razem jest sympatycznie, kolorowo i wesoło. Tym razem nasze małe święto było połączone z obchodami 35-lecia Polskiego Związku Działkowców podkreślił prezes Lech Sikorski.

dzialka

Załącznik plikowy do pobrania:  http://www.lubanski.eu/dzialkowicze-z-lubania-swietowali/W dniu 10 września 2016 r. odbyły się uroczystości obchodów Dnia Działkowca w ROD "Tulipan" w Bolesławcu 

Scan0065__2_Scan0066__2_

resized__585x800_Scan0063
Obchody 70-lecia powstania ROD „Kolejarz” w Legnicy, które odbyły się w dniu 15 września 2016 r. 

Początkiem założenia ROD „Kolejarz” w Legnicy był rok 1946. Ogród powstał z inicjatywy Związków Zawodowych PKP i nosił nazwę POD „Kolejarz” w Legnicy. Składa się on z 6 sektorów położonych w różnych częściach miasta. Obejmuje powierzchnię ponad 26 ha i skupia ponad 700 działkowców.

W pierwszych latach założenia ogrodu, użytkownikiem działki, z racji jego nazwy, mógł być wyłącznie pracownik PKP. Ogród w tym okresie, z racji niskich zarobków na PKP, pomagał przeżyć. Na wówczas uprawianych działkach trudno było o skrawek trawnika. Warunkiem przedłużenia prawa do działki w roku następnym, było zaświadczenie wystawione przez gospodarza, o skopaniu działki przed sezonem zimowym. W roku 1981 po powstaniu Polskiego Związku Działkowców Ogród ”Kolejarz” wszedł w skład tej organizacji. Ogrody Działkowe zaczęły przechodzić reorganizację i zmieniać się z ogrodów typowo konsumpcyjnych na konsumpcyjno-rekreacyjne, aby na nich można było przyjemnie żyć. Podobny los spotkał również Ogród „Kolejarz” w Legnicy. Ponadto przestał on już być ogrodem zamkniętym tylko pracowników PKP. Jednak wiele działek uprawianych jest przez dzieci pierwszych użytkowników. W dniu 15.09.2016 r. odbyło się spotkanie, którym rozpoczęto obchody 70-lecia powstania ogrodu. W spotkaniu uczestniczyli członkowie Zarządu, Komisji Rewizyjnej ROD „Kolejarz” długoletni działkowcy oraz zwycięzcy konkursu ‘ Na najlepiej zorganizowaną działkę” na poszczególnych sektorach. W spotkaniu uczestniczyła Dyrektor Biura Honorowy Prezes OZ PZD w Legnicy. Spotkanie prowadził Prezes ROD „Kolejarz” Pan Sergiusz Saradow, który przedstawił historię powstania ogrodu. Następnie Dyrektor Biura Honorowy Prezes OZ PZD w Legnicy Pani Elżbieta Dziedzic podziękowała za zaproszenie oraz złożyła serdeczne życzenia i wręczyła pamiątkowy puchar z okazji 70-lecia powstania ogrodu. Troje działkowców otrzymało Złote Odznaki „Zasłużonego Działkowca”, a jeden srebrną. Laureaci konkursu „ Na najlepiej zorganizowaną działkę” otrzymali dyplomy, nagrody rzeczowe oraz certyfikaty na prenumeratę na koszt Zarządu na rok 2017, miesięcznika „Działkowiec”. Komisja konkursowa zatwierdzona przez Zarząd ROD, dokonała wyboru trzech najlepszych działek spośród wszystkich sektorów. Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe. Długoletni działkowcy zostali wyróżnieni listami gratulacyjnymi oraz drobnymi upominkami. Spotkanie zakończono w miłej i serdecznej atmosferze.

Przewodniczący Komisji Rewizyjnej
ROD „Kolejarz” w Legnicy
Stanisław Izbiński Migawki z obchodów Dni Działkowca w ROD Marii Konopnickiej w Głogowie, które odbyły się w dniu 20.08.2016 r.

Scan0056 Scan0057Scan0058Scan0059 

 Dzień Działkowca 2016 w ROD "Kolejarz" w Głogowie

W dniu 3 września 2016 r. na terenie ROD „Kolejarz” w Głogowie odbyły się obchody Dnia Działkowca. W imprezie wzięło udział ponad 140 osób. Godnym podkreślenia jest fakt, że w konkursie na „Ekologiczny Ogród” ROD „Kolejarz” zajął I miejsce. Ponadto przez ostatnie 3 lata działkowcy ogrodu biorą czynny udział w promowaniu wizerunku PZD na takich uroczystościach jak „Dary Natury” czy też „Dni Kolegiaty”. Imprezy te organizuje Pani Violetta Szkliniarz. Działkowiczki z ogrodu „Kolejarz” mogły pochwalić się własnymi wypiekami oraz nalewkami owocowymi ze sprzedaży, których uzbieraną kwotę pieniędzy przeznaczono na odbudowę kolegiaty.


Prezes ROD „Kolejarz” w Głogowie

 Marian Perłakowski

Scan0040 Scan0041Scan0043Scan0042Dzień Działkowca w ROD „Marzenie” w Bogatyni z okazji 35-lecia powstania Polskiego Związku Działkowców.

W dniu 18.08.2016 r. o godz. 16.00 na terenie ROD „Marzenie” w Bogatyni odbyła się coroczna impreza z okazji Dnia Działkowca, na którą licznie przybyli działkowcy z rodzinami oraz przyjaciółmi i sympatykami ogrodnictwa działkowego. Ponadto naszą imprezę zaszczycili swoją obecnością: Zastępca Burmistrza ds. Polityki Regionalnej Pani Monika Oleksak, Przewodnicząca Rady Miasta i Gminy Pani Dorota Bojakowska, Skarbnik Gminy Pan Andrzej Remian, Radni Rady Gminy Pan Filip Barbachowski oraz Pan Konrad Wysocki, a także lokalna TV i radio.

Oprawę muzyczną prowadzili Pan Marcin Woroniecki oraz Pan Marek Trzciński. Po odczytaniu listu gratulacyjnego od Burmistrza Miasta i Gminy Bogatynia Pana Andrzeja Grzmielewicza przez Panią Monikę Oleksak, przystąpiono do wręczenia podziękowań, nagród i upominków. 12 działkowcom wręczono listy gratulacyjne wraz z upominkami od Burmistrza Miasta i Gminy Bogatynia Pana Andrzeja Grzmielewicza. Kolejnych 24 działkowców otrzymało dyplomy wraz z nagrodami, które zostały ufundowane z dotacji od Urzędu Miasta i Gminy Bogatynia na kwotę 2260 zł.

Zarząd ROD Marzenie składa szczególne podziękowania za okazaną pomoc w organizacji Święta Działkowców w/w władzom Urzędu Miasta i Gminy Bogatynia. Szczególne podziękowania składamy na ręce Pani Naczelnik ds. Organizacyjno-Prawnych Pani Olimpii Stanaszak oraz sponsorom nagród: Przewodniczącej Rady Miasta i Gminy Bogatynia Pani Dorocie Bojakowskiej, radnym Panu Piotrowi Koweckiemu, Panu Filipowi Barbachowskiemu, Panu Konradowi Wysockiemu.

Wielkie podziękowania składamy sponsorom Pani Marioli Walter oraz Kierownikowi Działu Ogrodniczego  Leroy Merlin Panu Andrzejowi Ostrowskiemu oraz zespołowi oprawy muzycznej Panu Marcinowi Woronieckiemu oraz Panu Markowi Trzcińskiemu.

IMG_4516

IMG_4517IMG_4520IMG_4544

Działkowcy ROD Marzenie po odbiorze upominków, nagród i prowiantu bawili się we wspaniałej atmosferze do późnych godzin nocnych. Impreza była bardzo udana dzięki w/w wsparciu oraz dobrej organizacji.

IMG_4600IMG_4633IMG_4565
IMG_4688__2_

Prezes Zarządu ROD „Marzenie”

w Bogatyni

Antoni MolkaBolesławiecki Dzień Seniora 2016

Już trzeci raz bolesławieccy działkowcy uczestniczyli w obchodach "Dnia Seniora".Nasz pawilon przystrojony barwami PZD oraz kwiatami, przyciągał wielu odwiedzających. Nie zabrakło tradycyjnej  pajdy chleba ze smalcem, małosolnych ogórków, ciasta z owocami i pysznych truskawek. Pawilon zdobił też nowy baner zawierający nazwy 16 ROD funkcjonujących w Bolesławcu, ufundowany przez Prezydenta Miasta Bolesławiec. 

Prezes ROD "Wiarus" w Bolesławcu  

mgr Henryk LemkaProjekt i realizacja: StudioAvatar.pl - strony www Legnica, Lubin, Wrocław