Galeria zdjęć

Walne zebranie sprawozdawcze W ROD "Biedronka" w Lubinie - 30.08.2021 r.

20210830_164505

20210830_164605


Rodzinny piknik ekologiczny z Rodzinnymi Ogrodami Działkowymi - Legnica 15 lipca 2017 r.

Fot. K.Rewera 

Krajowe Dni Działkowca - Zabrze 3 września 2016 oraz  Jubileuszowe Posiedzenie Krajowej Rady PZD, które odbyło 2 września 2016 -  320 metrów pod powierzchnią ziemi w Kopalni Guido w Zabrzu.

30 LAT RODZINNEGO OGRODU DZIAŁKOWEGO                        "NAD WIERZBIAKIEM" W BARTOSZOWIE - 2015 r.

Dzień Działkowca 2015 w ROD "Pod Żurawiem" w Głogowie

Nasza ekipa na Krajowych Dniach Działkowca - Tczew 2015 

 W dniu 29 sierpnia 2015 r. na Bulwarach Nadwiślańskich w Tczewie odbyły się 56 obchody Krajowych Dni Działkowca. Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Legnicy reprezentowała 14 osobowa grupa działkowców w składzie: Prezes OZ PZD w Legnicy Pan Antoni Molka, ROD "Nad Wierzbiakiem" w Bartoszowie - Pani Halina Kozubal Wiceprezes ROD, Pani Janina Babik - Skarbnik ROD oraz Krzysztof Łucki - uczestnik Konkursu Krajowego,ROD "Wenecja" w Głogowie - Pani Halina Aleksandrowicz b. Prezes ROD, ROD "Relaks" w Polkowicach - Państwo Krystyna i Ryszard Bartoszewicz, ROD "Tulipan" w Bolesławcu - Pan Jerzy Zając Prezes ROD oraz Pan Kazimierz Ciochoń, ROD "Lena" w Złotoryi - Pani Stanisława Chaim, ROD "Miedzianka" w Polkowicach - Panie Teresa Kondoszek, Paulina Terpiłowska, Stanisława Woźniak, Halina Sosnowska. Nasza reprezentacja przywiozła ze sobą piękne kosze dożynkowe wykonane przez ROD "Miedzianka" w Polkowicach, "Tulipan" w Bolesławcu oraz "Nad Wierzbiakiem" w Bartoszowie jak również  wspaniałe ciasta na wystawę wypieków działkowych o równie pięknych wyglądem jak i smakowitych nazwach: "Jabłecznik polkowicki, Sernik z rosą, Sernik z brzoskwiniami, Biała Dama.

Galeria zdjęć z Krajowych Dni Działkowca wykonanych naszym szkiełkiem i okiem...;) zapraszamy do obejrzenia.

Krajowe Dni Działkowca Tczew 2015

Manifestacja Działkowców z Okręgu Legnickiego pod Sejmem i Urzędem Rady Ministrów w dniu 10 października 2013 r.

Okręgowy Zarząd PZD w Legnicy składa serdeczne podziękowania działkowcom, którzy w dniu 10 października wzięli udział w ogólnopolskiej manifestacji pod hasłem „Tylko razem obronimy ogrody” . Działkowcy z Okręgu Legnickiego PZD wyruszyli autokarami do Warszawy już 9 października, reprezentowali 10 powiatów z terenu działania okręgu: bolesławiecki, głogowski, jaworski, legnicki, lubański. lubiński, lwówecki, polkowicki,   zgorzelecki, złotoryjski. Swoją obecnością, podobnie, jak ok. 15 tysięcy działkowców z różnych stron Polski, wyrazili poparcie dla działań Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej, walczącego o korzystne zapisy w ustawie o rodzinnych ogrodach działkowych.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z manifestacji, które wiernie oddają, jak prezentowaliśmy się, jak wyrażaliśmy nasze stanowiska, których treści zawarte były na transparentach. W przemarszu szło młode pokolenie i seniorzy działkowcy, którzy uprawiają działki na terenie tzw. „worka turoszowskiego” i zagłębia miedziowego.

Opuszczając manifestację oświadczali, ze nie porzucą ziemi, na której są rodzinne ogrody działkowe - „NIECH ŻYJE NAM DZIAŁKOWY STAN”.Dzień Działkowca 2013 w ROD Jutrzenka w Głogowie

Informacja z przebiegu Dni Działkowca w ROD "Jutrzenka" w Głogowie

W dniu 31.08.2013 r. odbyły się obchody Dni Działkowca 2013 w ROD "Jutrzenka" w Głogowie. W dniu tym obchodzono również 60-lecie powstania ogrodu.

Zaproszeni zostali:

Dyrektor Biura OZ PZD w Legnicy, Prezes OZ PZD w Legnicy, Prezydent Miasta Głogowa, Dyrektor "Castorama" w Głogowie - sponsor nagród, oraz współsponsor tortu jubileuszowego, Ryszard Witczak - współsponsor tortu, Apoloniusz Jarzębski - najstarszy działkowicz, jeden z pierwszych członków ogrodu.

Przybyli:

Pan Edmund Wieczorek - członek OZ PZD w Legnicy, Prezydent Miasta Głogowa. - sponsor nagród rzeczowych w postaci kosiarki spalinowej oraz kuchenki mikrofalowej, zaszczycając swoją obecnością obchody Dni Działkowca oraz 60-lecia ogrodu, wpisał się do Kroniki ROD "Jutrzenka" w Głogowie.

Nagrody sponsorowane przez Castorama w Głogowie wręczył Prezydent Miasta Głogowa.

W obchodach brało udział ok. 60 działkowców wraz z rodzinami i gośćmi zaproszonymi.Dzień Działkowca 2013 w ROD Marzenie w Bogatyni

Informacja z przebiegu Dni Działkowca w ROD Marzenie" w Bogatyni

W dniu 24.08.2013 r. odbyły się obchody Dni Działkowca 2013 w ROD "Marzenie" w Bogatyni, w których uczestniczyło ok. 250 działkowców wraz z rodzinami, sympatykami ROD oraz gości zaproszonych.

Prezes zarządu ROD po powitaniu wszystkich obecnych na uroczystych obchodach, przedstawił aktualną sytuację PZD w zakresie procedowania obywatelskiego projektu ustawy o ROD i zagrożeń wynikających z propozycji o uwłaszczeniu działkowców, wolnego obrotu działkami oraz przepisów przejściowych. Działkowcy ROD "Marzenie" w Bogatyni podjęli stanowisko sprzeciwiające się ww. propozycjom.

Dni Działkowca w ROD "Marzenie" Bogatynia zaszczycił Sekretarz Urzędu Miasta i Gminy Bogatynia wręczając działkowcom ufundowaną przez Urząd Miasta i Gminy Bogatynia nagrodę rzeczową w postaci podkaszarki spalinowej.

Zostały wręczone odznaczenia, nagrody i wyróżnienia dla działkowców.

Sponsorem kiełbasek i innych posiłków był również Urząd Miasta i Gminy Bogatynia.

Zabawa działkowców trwała do późnych godzin nocnych.WIOSENNY JARMARK GŁOGÓW "Działka-Ogród- Pasieka"

II Głogowski Jarmark "Dary Natury"

30-lecie ROD "JONATAN" w Łagoszowie Małym

40 lat ROD "Dzieci Głogowskich" w Głogowie

W dniu 8 września 2012 r. obchodzono 40 - lecie powstania ogrodu "Dzieci Głogowskich" w Głogowie. Jest to największy ogród w powiecie głogowskim liczący ponad 700 działkowiczów i jednocześnie jeden z najstarszych ogrodów. 

ROD "RELAKS" w Głogowie - Dzień Działkowca

ROD "Jutrzenka" w Głogowie - Dzień Działkowca

ROD Relaks Polkowice

ROD Przylesie Kulów

Rodzinny Ogród Działkowy PRZYLESIE w Kulowie otrzymał wyróżnienie w dziedzinie "Działalność statutowa" w konkursie krajowym pn. "Rodzinny Ogród Działkowy Roku 2011"

30 lecie PZD w Bogatynii

Z okazji 30 lecia Polskiego Związku Działkowców Rada Miasta i Gminy w Bogatyni uhonorowała działaczy z Rodzinnych Ogrodów Działkowych z Miasta i Gminy Bogatynia

Dni Działkowca w 1962 roku

Archiwalne zdjęcia z Dni Działkowca w Ogrodzie MAGNOLIA w Legnicy


Dni Działkowca w ROD Marzenie w Bogatyni

Migawki z IX Okręgowego Zjazdu Delegatów PZD

Migawki z IX Okręgowego Zjazdu Delegatów PZD c.d.

Projekt i realizacja: StudioAvatar.pl - strony www Legnica, Lubin, Wrocław